Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
UPS, ÇEKÜL VAKFI İLE BİRLİKTE TÜRKİYE’DE FİDAN DİKİMİ VE AĞAÇLANDIRMAYI DESTEKLİYOR
 

UPS, ÇEKÜL VAKFI İLE BİRLİKTE TÜRKİYE’DE FİDAN DİKİMİ VE AĞAÇLANDIRMAYI DESTEKLİYOR

UPS başlattığı Küresel Ağaçlandırma Girişimi ile 2013 yılının sonuna kadar dünya çapında 1 milyon ağaçlandırma yapılmasını hedefliyor. Bu kapsamda UPS, 1 Milyon Ağaç Kampanyası’nın bir parçası olarak, İzmir Ödemiş-Bozdağ’da 1.400 fidan dikilmesi için ÇEKÜL Vakfı’na bağışta bulundu.

11 Aralık 2013 Çarşamba 16:36
Yazdır

ÇEKÜL binasında gerçekleştirilen bağış töreninde UPS Türkiye Ülke Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Teoman Ünal ve ÇEKÜL Eğitim Programları Koordinatörü Sevil Yeşim Dizdaroğlu katıldı.

UPS Türkiye Ülke Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Teoman Ünal konu ile ilgili olarak şöyle konuştu: "UPS Türkiye olarak, UPS'in faaliyet göstermekte olduğu ülkeler arasında önemli bir yere sahip olan Türkiye'de çevre farkındalığına yönelik projeleri desteklemek için elimizden gelenin en iyisi yapmaya hazırız. UPS, çalışanlarının yerel, ulusal ve küresel toplumlara katılarak destek olmasını sağlıyor. UPS Vakfı, 2012 yılında Çevresel Sürdürülebilirlik alanında dünya çapında farklı vakıflara bağışta bulundu. UPS Türkiye, UPS Vakfı'nın da desteğiyle Türkiye'de de en iyi ve faydalı hayır işlerini gerçekleştiriyor."

Dizdaroğlu ise şöyle konuştu: "İnsanlar kendi toplumlarına borçludur. Çevresel farkındalık önemlidir. Elazığ ve Sivas'ı projelerimizle yeşillendirdik, şimdi sıra İzmir'de. UPS'in sosyal sorumluluk hissi, diğer şirketler için de son derece iyi bir örnek."

Her sene Ekim ayında tüm dünyada gerçekleştirilen Kürsel Gönüllülük Ayının (GVM) onuncusu kapsamında UPS, çalışanlarına içerisinde bulundukları topluma katkıda bulunma fırsatı sunuyor. Bu hedefin bir parçası olarak UPS Türkiye, daha yeşil, daha sağlıklı ve yaşanabilir yerler oluşturulmasına destek oluyor.

UPS, dünya çapında ağaç dikimine ve ağaçların korunmasına yardımcı olmak üzere 2011 yılında Küresel Ağaçlandırma Girişim’ni başlattı. Bu küresel ağaçlandırma girişimi ile UPS, karbon salınımlarını azaltmak, doğal kaynakları korumak ve hava kirliliğini azaltmak amacıyla dünyanın dört bir yanında 1 milyon ağaç dikmek üzere Doğa Koruma Derneği (The Nature Conservancy), Uluslararası Dünya Günü Ağı (Earth Day Network), Ağaç Dikme Günü Vakfı (Arbor Day Foundation) ve Ulusal Park Vakfı (National Park Foundation) gibi örgütlerle işbirliği içerisinde çalışıyor. UPS Türkiye de dünya çapında uygulanan bu projeye ÇEKÜL ile işbirliği yaparak İzmir'e 1.400 fidanın dikilmesini sağlıyor.

 

UPS 10 yıldır 400.000 çalışanını, yaşamakta oldukları toplumları çevre açısından daha bilinçli bir hale getirmek üzere çaba göstermeye ve lojistik uzmanlıklarını kullanmaya teşvik ediyor. UPSliler tüm yıl boyunca gönüllü faaliyetlerde bulunuyor ve her zamankinden daha fazla gönüllü olarak zaman ayırarak her Ekim ayında dünyanın dört bir yanında Küresel Gönüllülük Ayını kutluyor. Ve sayıları her geçen gün daha da artıyor... Bu çabalar neticesinde, geçtiğimiz yıl 1.6 milyon saat olan toplam gönüllü saat sayısı bu sene yeni bir rekor kırılarak 1.8 milyon saate yükseldi.

Türkiye'nin önde gelen kültürel miras sivil toplum örgütlerinden birisi olan Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL), şehirlerin, kırsal alanların, binaların ve doğal çevrelerin korunması amacıyla ülke genelinde bir farkındalık ve ağ oluşturmak üzere çalışmalarını yürütmektedir. ÇEKÜL, büyük bir kısmı akademisyen olan bir grup fikir adamı tarafından 1990 yılında kurulmuştur. Kontrolsüz kentsel gelişim ve kırsal alanlardan göçün etkisi konusunda yükselen endişeler neticesinde, Türkiye'nin tehlike altındaki doğal kaynakları ve kültürel mirasının bir koruyucusu olarak hareket etmek üzere Vakfı kurmuşlardır.

Anahtar Kelimeler: ups,paket ve kargo taşımacılığı,nakliye,uluslar arası ticaret,teknoloji,ağaç dikimi,küresel ağaçlandırma,
Bu haber toplam 1972 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur