Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral: 
“Bankaların faiz maliyetlerindeki insafsızlığı ekonominin hızını kesiyor.”
 

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral: “Bankaların faiz maliyetlerindeki insafsızlığı ekonominin hızını kesiyor.”

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, faiz maliyetlerinin iş dünyasını sıkıntıya soktuğunu söyleyerek, “Bankaların faiz maliyetleri üzerindeki insafsızlığı ekonominin daha fazla hızlanmasına engel oluyor. Faiz maliyetleri mutlaka tek haneli rakamlara düşürülmeli,” dedi. Erkan Güral, faiz maliyetleri tek haneli rakamlara düştüğü takdirde 2013’ün yatırım yılı olacağını belirtti.

24 Aralık 2012 Pazartesi 17:28
Yazdır

Ege Akdeniz Genç İş Adamları Federasyonu’nun (EGAFED) 82. Yönetim Kurulu toplantısı, Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği’nin (KÜGİAD) ev sahipliğinde 22 Aralık 2012 Cumartesi günü Kütahya’da Güral Harlek Otel’de yapıldı. TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, EGAFED Başkanı Efkan Ceylan ve KÜGİAD Başkanı H. Mithat Delen’in yanı sıra toplantıya Ege ve Akdeniz bölgelerinden çok sayıda genç işadamı katıldı.

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, TÜGİK’in Türkiye ekonomisinde önemli bir paya sahip olduğuna dikkat çekerek, “TÜGİK üyeleri olarak, ülkemize maksimum seviyede katkı yapmayı ve istihdam yaratmayı amaçlıyoruz,” dedi. “Üyelerimiz ülke içinde ve dışında daha fazla ticaret yapmak, yeni yatırımlar hayata geçirerek istihdam yaratmak için çaba harcıyor. Ancak üzülerek görüyoruz ki faiz maliyetleri üyelerimizin hızını kesiyor. Yalnızca TÜGİK üyelerinin değil, tüm Türkiye ekonomisinin hızı faiz maliyetleri dolayısıyla olumsuz etkileniyor. Türkiye’deki işletmelerin %98’ini oluşturan KOBİ’ler istihdamın %76’sını sağlıyor, ihracatın %30’unu geçekleştiriyorlar. Ancak Türkiye’de kullanılan kredilerin sadece %5’i KOBİ’ler tarafından kullanılıyor. Kredi faizleri düştüğü takdirde bu oran yukarı çıkacak ve KOBİ’ler yatırıma yöneleceklerdir.”

Erkan Güral sözlerini şöyle sürdürdü: “Kredi faizleri mutlaka düşürülmeli. Bankaların faiz maliyetleri üzerindeki insafsızlığı, ekonominin hızını ve önünü kesiyor ne yazık ki. Faiz maliyetleri mutlaka tek haneli rakamlara düşürülmeli. Aksi takdirde yatırımlar ve çeşitli sektörlerdeki ticaret hacmi azalacak, dolayısıyla ekonominin büyümesi yavaşlayacaktır. Faiz maliyetleri tek haneli rakamlara inerse 2013 yatırım yılı olur ve Türkiye ekonomisi beklentilerin çok üzerinde bir büyüme seviyesine ulaşır.”

TÜGİK, 9.000 üyesiyle Türkiye ekonomisinde önemli pay sahibi

1990’lı yılların başlarından günümüze uzanan bir genç işadamları hareketi olan TÜGİK, Türkiye için çalışan genç işadamlarını bir araya getirerek vizyon ve sinerji yaratmakta, bu doğrultuda ekonomi ve istihdama katkı sağlayarak değer üretmektedir. Tüm ülkeyi kapsayan bir kuruluş yapısına sahip olan TÜGİK, Türkiye’nin yalnızca şehirlerinde değil, kasabalarına kadar yayılan ve hızla genişleyen bir organizasyona sahiptir.

TÜGİK’in 7 federasyon, 72 dernek ve 500’ün üzerinde farklı sektörde faaliyet gösteren 9.000 üyesi bulunmaktadır. KOBİ’lerden büyük holdinglere kadar uzanan geniş bir üye yelpazesine sahip olan TÜGİK, yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın en geniş çaplı faaliyet gösteren iş örgütlerinden biridir. Bugün itibariyle TÜGİK üyeleri 250 bin kişiye doğrudan, 1 milyon kişiye ise dolaylı olarak istihdam yaratmaktadır.  TÜGİK üyesi şirketlerin portföy değeri 100 milyar doların üzerindedir.

Anahtar Kelimeler: TÜGİK, Erkan Güral, EGAFED, KÜGİAD, H. Mithat Delen,
Bu haber toplam 1975 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur