Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Suistimal Yönetimi Çözümü
 

Suistimal Yönetimi Çözümü

SAP, kurumların hile ve suistimal vakalarıyla gerçek zamanlı mücadele edebilmesini sağlayan ve kayıpları azaltan SAP Suistimal Yönetimi Çözümü’nü (SAP Fraud Management) kullanıma sundu. SAP Suistimal Yönetimi Çözümü sayesinde hem özel şirketler hem de kamu alanında faaliyet gösteren kurumlar hile ve suistimal vakalarını gerçekleştiği anda tespit etme, önleme ve raporlama yeteneğine kavuşuyor.

16 Mayıs 2013 Perşembe 12:36
Yazdır

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, hile ve suistimal vakaları ile mücadele için geliştirdiği yeni çözümünü kullanıma sundu. SAP HANA platformunun gerçek zamanlı yeteneklerini kullanan SAP Suistimal Yönetimi Çözümü (SAP Fraud Management) ile kurumlar hile ve suistimal vakalarını gerçekleştiği anda tespit ederek kayıplarını önleyebiliyorlar. SAP Suistimal Yönetimi Çözümü başta sigortacılık, kamu, bankacılık, sağlık ve dağıtım gibi sektörler olmak üzere kurumlara büyük veri ortamında gerçek zamanlı ve toplu olarak hile ve suistimal vakalarını tespit etme, önleme, detaylı inceleme (soruşturma-tahkikat) ve sonuçları analiz etme imkanı sunuyor.

SAP Suistimal Yönetimi Çözümü ile şirketler şüpheli olaylara anında müdahale edebilecek

SAP Türkiye Stratejik Endüstriler Satış Direktörü Bülent Karal, “Küresel çapta yürütülen araştırmalar hile ve suistimal vakalarının kurum gelirlerinin ortalama yüzde beşini oluşturduğunu gösteriyor,” dedi. Bülent Karal sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılan hesaplamalar neticesinde, dünya genelindeki toplam kaybın 3,5 trilyon doları bulduğu tahmin ediliyor. ABD’de sigorta şirketleri, sağlık dışı suistimaller nedeniyle her yıl 40 milyar doları aşan zarara uğruyor. İngiliz Sigortacılar Birliği ise her hafta 2.500’ün üzerinde suistimal vakasının yılda 2,3 milyar Pound zarara yol açtığını bildiriyor. Avrupa’da ise bu rakamın yıllık 15,3 milyar Euro olduğu tahmin ediliyor.”

SAP’nin yönetişim, risk ve uyumluluk çözüm ailesinin bir parçası olan SAP Suistimal Yönetimi Çözümü hile ve suistimal ile mücadelede yeni bir dönem açıyor. Farklı sektörlerdeki işletmelerin özgün ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen çözümün kurumlara sağlayacağı başlıca özellikler ise şu şekilde sıralanıyor:
• Hile ve suistimal vakalarının daha erken tespiti: SAP Suistimal Yönetimi Çözümü, SAP HANA’nın anlık veri işleme yeteneklerini kullanarak gerçek zamanlı tespit imkanı ve operasyonel sistemlerine bildirim özellikleriyle birlikte güçlü entegrasyon sunuyor. Bununla beraber kurumlar şüpheli olaylara meydana geldiği anda müdahale edebiliyor.
• Suistimal tespit yöntemlerinde optimizasyon: SAP Suistimal Yönetimi Çözümü, büyük hacimli verilerde gerçek zamanlı kalibrasyon ve simülasyon becerileri sayesinde yanlış uyarıları en aza indirerek uzman kaynakların doğru sayıda dosyayı incelemelerini sağlıyor.
• Suistimali önleyerek, dolandırıcıları caydırma: İstatistiki metotları, önleyici ve tespit edici kuralları bir arada kullanan SAP Suistimal Yönetimi Çözümü, değişen suistimal yöntemlerine de hızlı uyum sağlayarak hile ve suistimal vakalarının önlenmesinde daha yüksek başarı elde edilmesini sağlıyor.


SAP Suistimal Yönetimi Çözümü, suistimal vakalarında sigortacılık sektörünün en büyük yardımcısı olacak

Hile, suistimal ve kaçak ile mücadelenin Türkiye’deki sigortacılık sektörü açısından taşıdığı öneme dikkat çeken SAP Türkiye Stratejik Endüstriler Satış Direktörü Bülent Karal, şunları söyledi: “Sahte hasarlar, poliçe oluşturma sırasındaki şüpheli uygulamaların yanı sıra çalışanlar, çeteler veya sigortalılar tarafından yapılan suistimaller, yanlış beyanlar gibi farklı suistimal girişimleri sektör için önemli bir sorun teşkil ediyor. Sigortacılık sektöründe her geçen gün artan suistimal vakaları, şirketlerin hasar maliyetlerinin yükselmesine ve açıklanan zararların artmasına neden olurken, bunun sonucunda oluşan prim artışları da suistimale girişmemiş iyi niyetli sigortalıları mağdur ediyor. Dünyanın lider sigorta şirketleri ile beraber geliştirilen SAP Suistimal Yönetimi Çözümü, farklı tespit yöntemlerinin bir arada kullanılmasına imkan sağlayarak, hile ve suistimal ile olan mücadelede sigorta şirketlerine büyük avantaj sağlıyor.”

SAP Suistimal Yönetimi Çözümü, getirdiği yeniliklerle suistimal vakaları ve şüpheli uygulamalar gibi konularda sigortacılık sektörünün en büyük yardımcısı olmayı amaçlıyor. Çözümün sigortacılık sektörüne yönelik başlıca avantajları şu şekilde sıralanıyor:
• Dosya inceleme süreçlerinde optimizasyon: Farklı branşlarda, farklı uzmanlık alanlarında dosya inceleyen veya tahkikat gerçekleştiren ekiplerin skorlama veya profilleme bilgileri ile desteklenmesinin yanında uygulamanın büyük veride gerçek zamanlı kalibrasyon ve simülasyon yetenekleri sayesinde SAP Suistimal Yönetimi Çözümü yanlış uyarıları en aza indiriyor. Böylece sigorta şirketi için doğru sayıda incelemeye değer dosyanın uzman kaynaklara yönlendirilmesini sağlıyor.
• Kesintisiz entegrasyon ve uçtan uca suistimal yönetimi: SAP Suistimal Yönetimi Çözümü, gerçek zamanlı ve/veya toplu şekilde gerçekleşen bilgi akışı sayesinde suistimal girişimlerinin daha erken tespit edilerek önlenmesine imkan veriyor.
• Sigorta şirketi için doğru suistimal tespit stratejisi: Sigorta şirketleri, SAP Suistimal Yönetimi Çözümü ile kural/iş akışı bazlı uyarı mekanizmaları, istatistiki modeller, geçmiş hasar, poliçe ve tahsilat bilgilerini sorgulama, ağ analizi (mağdur, tanık, sigortalı, eksper, servis ve hasar dosyasında yer alan diğer kişilerin birbiriyle olan ilişkisini gösteren görsel analiz) gibi farklı tespit yöntemlerini bir arada kullanabiliyor.# # #


SAP Hakkında
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, dünya çapında 60.000’den fazla çalışanı, önde gelen ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmasına yardımcı oluyor. SAP çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25’den fazla sektörde faaliyet gösteren farklı ölçeklerdeki 195.000’den fazla SAP müşterisinin (Sybase satınalması dahil) iş süreçlerine destek veriyor. Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP, New York ve Frankfurt’un da aralarında yer aldığı birçok borsada “SAP” sembolü ile işlem görüyor.

SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, SAP çözümleri ile kontrol ediyor. Türkiye’de neredeyse her evde SAP sistemi üzerinde üretilen on ürün bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 1.500’ün üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkanı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: SAP, New York, Frankfurt,Almanya,Türkiye Stratejik Endüstriler Satış Direktörü Bülent Karal, Bülent Karal, ABD,
Bu haber toplam 2800 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur