Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
PORLAND PORSELEN 20. YILINDA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
 

PORLAND PORSELEN 20. YILINDA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Gastronomi Kesiminden Ev Kesimine Türkiye’nin Porselen markası Porland Porselen, 20. Yılını “Büyüme Yılı” İlan Ediyor!

13 Eylül 2012 Perşembe 11:05
Yazdır

IKEA’nın En Büyük Porselen Tedarikçisi Porland Porselen’de, Yıllık Üretim 45 Milyon Adetten 70 Milyona, Çalışan Sayısı 1200’den 1500’e Çıkıyor. Yeni Mağaza Konsepti “Porland Fabrika” ile 1.300-1.600 Metrekarelik Mağazalar Açılıyor! Porland Porselen, Satışlarının % 65’ini 20’den Fazla Ülkeye İhraç Ediyor ve 2012 Yılı İtibariyle Londra’da Mağaza Açmaya Hazırlanıyor…

 

1992 yılında, % 100 yerli sermaye ile kurulan Porland Porselen, 20. yılını kutladığı bu yıl, yeni bir döneme girmenin heyecanı ve gururunu yaşıyor. Bilecik’teki tesislerinde yılda yaklaşık 45 milyon adet üretim yapan Porland, açılacak yeni fabrika ile üretimini yılda yaklaşık 70 milyon adete çıkartmaya hazırlanıyor. 2012 itibariyle dünyada sektörel olarak bir ilki başaran Porland, üretici kimliği ile fabrika satış mağazası konseptini birleştirerek “Porland Fabrika” ismini verdiği yeni mağazalarını açıyor. Türkiye’de 18 mağaza, 150’den fazla satış noktası bulunan Porland, İngiltere gastronomi pazarında elde ettiği % 7’lik pazar payı ile bu yıl içerisinde Londra’da mağaza açmaya hazırlanıyor. Yurt dışında her geçen gün büyüyen iş hacmi ile ihracatına hızla devam eden Porland Porselen, 2014 yılında gerçekleştirmeyi planladığı halka arzla da büyüme hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Swissotel’de gerçekleşen basın toplantısında, Porland’ın 2012 yılı itibariyle elde ettiği başarıları ve büyüme hedeflerini anlatan Porland Porselen A.Ş Satış Direktörü İsmail Taşkın, “Porland olarak kurulduğumuz ilk yıldan beri sağlıklı, hijyenik ve modern porselen ürünleri üreterek öncü ve yenilikçi yaklaşımlarımız ile müşterilerimize hizmet sunuyoruz” dedi.

 

Sahne sanatları içerisinde zarafet ve estetiğin sembolü olan balenin,  yüksek disiplin ve özveri ile hazırlanan görsel bir şölen olduğuna inanan Porland, medeniyetler boyunca kullanılan porseleni, tıpkı bir bale gösterisi gibi uzun ve zorlu bir üretim sürecinden geçiriyor. Sabır ve ekip ruhu ile tüm zarafetini sofralarda sergileyen Porland, bu sebeple logosunda balerin figürünü kullanıyor. Üretici kimliğiyle porselenin yanı sıra, İtalyan çizgileri taşıyan çelik ürünler markası “Festino”, prestijli cam ürünleri markası “Fiamma” ve masa üstü tekstil ürünleri markası “Porland Style”, Porland'ın sofralara taşıdığı markalar arasında yer alıyor.

 

Porland Porselen’in birbirinden zarif, estetik ve trend koleksiyonları, Porland’ın 11 kişilik koleksiyon ekibi tarafından özenle hazırlanıyor. Teknolojiden kıyafete, aksesuardan porselene kadar kullanılan her malzemede “yılın modası” belirlenerek farklı renkler, modeller ve çizgiler tüketicinin beğenisine sunuluyor.

 

Dünya Porselen Sektöründe Bir İlk; “Porland Fabrika” Mağazaları

 

2012 ile birlikte 20. yılını kutlayan Porland, bu seneye özel büyüme hedeflerine ek olarak, yeni mağaza faaliyetleriyle de dikkat çekiyor. Dünyada sektörel olarak bir ilki başaran Porland, üretici kimliği ile fabrika satış mağazası konseptini birleştirerek “Porland Fabrika” ismini verdiği yeni mağazalarını açıyor. Aynı tabaktan bin adet alan işletme sahibi ile evde kullanım için bir adet alan tüketicinin aynı fiyatı ödediği “Porland Fabrika” mağazalarında, dört çeşit ürün grubu bulunuyor. Seri sonu ürünler, ihraç fazlası ekonomik ürünler, Avrupa standartlarındaki standart ürün grubu ve özel tasarımlara sahip prestij grubu ürünler, uygun fiyatları ile dikkat çekiyor. İlk olarak Beylikdüzü Perla Vista AVM’de açılan “Porland Fabrika” mağazası, 1300 metrekare alan büyüklüğü ile dikkatleri çekiyor. Hem ev tüketicisine hem de gastronomi tüketicilerine yönelik binlerce ürünün sergilendiği mağaza konseptini, 1453 metrekare alana kurulu Ankara Forum AVM takip ediyor. “Porland Fabrika” konseptinin son mağaza örneği ise Samsun LoveLet AVM’de 1600 metrekare alanda açılacak…

 

“Porland Fabrika” mağazaları da dahil olmak üzere Türkiye’de 18 mağaza, 150’den fazla satış noktası ve www.porland.com.tr üzerinden online satış hizmeti bulunan Porland, yıl içerisinde mağaza ve satış noktalarını arttırmayı hedefliyor. Porland’ın mağazaları; Ankara-Gülveren, Forum Ankara AVM, Antalya-Aspendos Bulvarı, Bilecik Fabrika Satış Mağazası, Bilecik Çadır Mağaza, Bursa Kent Meydanı AVM, Eskişehir, İstanbul-Ataköy Plus AVM, İstanbul-Bayrampaşa Aquarium AVM, İstanbul-Şişli Cevahir AVM, İstanbul-Kozyatağı, İstanbul-Nişantaşı, İstanbul-Selamiçeşme, İzmir-Forum Bornova AVM, İzmir-Pınarbaşı, Kocaeli-Gebze, İstanbul-Beylikdüzü Perla Vista AVM, Samsun LoveLet AVM.

 

Porland, 20. Yılı İtibariyle Yılda 70 Milyon Adet Üretim Yapacak

 

Bu yıl açacağı yeni fabrika için yaklaşık 20 milyon Euro yatırım yapan ve üretimini yılda 70 milyon adete çıkartmayı hedefleyen Porland, Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan yerli porselen üreticisi olarak da çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.

 

Porland’ın ürün gamı içerisinde; profesyonel kesime hitap eden gastronomi ürünleri ve ev kesimi ürünleri bulunuyor. Profesyonel kesime yönelik gastronomi ürünleri, sektörün beklentilerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak tasarlanıyor. Müşteriler, ürünleri desensiz/dekorsuz haliyle alabildikleri gibi, taleplerine istinaden özel amblemli, logolu ve desenli çalışmalar halinde de satın alabiliyor. Ev kesimine yönelik ürünler arasında ise masaüstü ürünlerin yanı sıra hazırlık aşamasında kullanılan ürünler, pişirim ürünleri, servis ürünleri, dekoratif ve hediyelik ürünler, banyo ürünleri ve aksesuarlar da bulunuyor. Ürünlere uygulanan desenler ve dekorlar trendi ve modayı göz önüne alarak uygulanırken tamamlayıcı ürünler de tüketiciye sunuluyor. Ürünlerin hem takım olarak satışı gerçekleşirken hem de her bir ürün, tek tek satın alınabilme özelliği ile tüketicinin dikkatini çekiyor.

 

Porland’dan 20. Yıla Damgasını Vuracak Yepyeni Bir Buluş; “Alumilite”

 

1992 yılından günümüze binlerce çeşit, renk ve deseni ile şıklığın, kalitenin porselendeki adı “Porland”, sektöründe çığır açan yaklaşımlarıyla 20. yılında da farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Uluslararası piyasalarda kabul gören porselenin yapısını değiştirip geliştiren Porland, 20. yılına damgasını vuracak yepyeni bir buluşla giriyor.

 

Porland Porselen’in özel reçetesi ve ismiyle Alumilite, farklı dokulardaki porselenlerin, en çok sevilen ve tercih edilen özelliklerinin bir arada olduğu tek bir ürün olma özelliği gösteriyor. Sert porselenlere özgü yüzey dayanıklılığı ve yumuşak porselenlere özgü kremsi rengin aynı bünyede hayat bulduğu ürün, hem ev hem de gastronomi kesimi için her türlü kullanıma elverişli tasarımıyla dikkat çekiyor.

 

Porland, Yurtdışında Büyüyor… IKEA’nın En Büyük Porselen Tedarikçisi, Porland!

 

“Sektörün lider markası olarak kurumsal politikamız kapsamında, geçmişteki tecrübelerimizi ve birikimlerimizi bugüne aktardık” diyen Porland Porselen A.Ş Satış Direktörü İsmail Taşkın, karlı büyümeyi sürdürülebilir kılarken yurtdışındaki pazarlara da açıldıklarını ve üretim yapılarını güçlendirdiklerini belirtti.

 

30’dan fazla ülkeye üretiminin % 65’ini ihraç eden Porland’ın, İngiltere başta olmak üzere Almanya, Amerika, Azerbaycan,  Bulgaristan, Fransa, Gambia, Hollanda, Irak, İsrail, İtalya, İspanya, İsviçre, Kazakistan, Makedonya, Malta, Mısır, Ukrayna, Yunanistan, Brezilya, Belçika, Avusturya, Polonya, İsveç, Macaristan, Lübnan, Fas, Cezayir, Nijerya Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Brezilya, Belçika, Avusturya, Polonya, İsveç, Macaristan, Lübnan, Fas, Cezayir, Nijerya, Kıbrıs, Rusya, Romanya, Slovakya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Hong Kong, Japonya, Tayvan, Malezya, Singapur, Tayland ve Uganda yer alıyor. Özellikle İngiltere gastronomi pazarında elde ettiği % 7’lik pay ile büyük bir başarıya imza atan Porland, 2012 yılı itibariyle Londra’da mağaza açmayı hedefliyor. IKEA’nın porselendeki ana tedarikçisi olarak da tüm dünyaya isminden söz ettiriyor.

 

Porland’ın En Büyük İlkesi, Ülke Ekonomisine Güç Katmak…

Global düşünceye ve yerel değerlere bağlı olan Porland, ülke ekonomisine “Güç” katmak ve saygın bir global oyuncu olmak hedefiyle 2014 yılında halka açılmaya hazırlanıyor.

Üretim kalitesinde, hizmette, mağazacılık anlayışında, bayi ve iş ortakları ile ilişkilerinde en iyi olmayı amaçlayan Porland, sahip olduğu bu imajı korumak için hedeflediği yolda emin adımlarla ilerliyor. Porland Porselen A.Ş Satış Direktörü İsmail Taşkın, “Porland olarak ilk önceliğimiz, müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermektir. Görevlerimiz arasında ise; ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak yer alıyor” dedi.

Üretimden tasarıma, ARGE’den pazarlamaya, satıştan mağaza personeline kadar 1500’e yakın çalışanı ile dünya standartları doğrultusunda hareket eden Porland, her geçen yıl büyüyen iş hacmi ile sektöre örnek olmaya da devam ediyor.

 

Porland’ın 2012 yılında öne çıkan koleksiyonları;

- Marine; ismi gibi denizi, denizin üzerimizdeki büyüleyici etkisini çağrıştırıyor. Marine, uçsuz bucaksız maviliklerin serin rüzgârını sofralara taşıyor.

- Porland Porselen yeni koleksiyonlarından biri olan White Diamond ile günümüzün modernlik anlayışını özgün ve şık çizgileriyle sofralarınıza taşıyor. Göz kamaştıran etkisiyle “White Diamond”, ışıltının ihtişamla birleştiği yenilikçi bir yaklaşımla tasarlandı. Bütün parçaları sert porselenden üretilen seride; düz tabak, kase, çukur tabak, biberlik, tuzluk, kayık tabak, sosluk ve kapaklı çorbalığın yanı sıra şarap kadehi, su bardağı, şekerlik, sütlük ve çay fincanları yer alıyor.

- İstanbul’un bakmaya doyamadığınız en güzel köşelerini evinize, ikramlarınıza şıklık katmak üzere kara kalemle çizen Porland Porselen, İstanbul Koleksiyonu ile Boğaz Köprüsü, Kız Kulesi, camiiler, vapur ve martı figürleriyle tarih dolu tasarımlarını sizlere sunuyor.

 

- 17. yüzyılda İstanbul’un Kazancıoğlu Bahçeleri olarak bilinen Çırağan Sarayı’nın muhteşem ihtişamını ve görkemini “Çırağan Koleksiyonu”, evlerinize taşıyor.

- Her yaştan aşıklar için hazırlanan Kaya Maya Koleksiyonu ile sonsuza kadar mutlu bir sofranın kapıları açılıyor. Porland Porselen, aşık kuşlardan yola çıkarak tasarladığı Kaya ve Maya’nın hayat hikayesini, geniş bir ürün yelpazesi ile sevgi dolu sofralarda yaşatıyor.

- Doğanın tüm renklerini narin kanatlarında barındıran rengârenk kelebekler, Kelebekler Vadisi Koleksiyonu ile Porland Porselen’de. Adını Fethiye Ölüdeniz’de dağlarla çevrili Kelebekler Vadisi kanyonundan alan koleksiyon, hayatımıza renk katan kelebekleri ölümsüzleştiriyor.

- Porland Porselen’in klasiklerinden biri olan Yaprak Koleksiyonu, her yaşa ve her beğeniye uygun tasarımıyla modası geçmeyecek eşsiz parçalar sunuyor. Şık ziyafet sofralarında, günlük kullanımda ve hatta çay saatlerinde dahi kullanım zarafeti sunan Yaprak Koleksiyonu, ileride çocuklarınıza bırakabileceğiniz bir miras olarak sofralarda yerini alıyor.  

- Armelle Koleksiyonu; baharın tazeliğini ve yazın sıcaklığını evlere yaşıyor. Günün her saatinde her türlü ikram için kullanılan koleksiyon, cıvıl cıvıl renk ve desenleriyle dikkat çekiyor.

- Şehrin karmaşasından uzaklaşarak doğa ile buluşmak istediğiniz anlarda, rengârenk, mis kokulu çiçekler ile bezenmiş bir bahçeyi evinizde yaratmanızı sağlayan My Garden Koleksiyonu, dört mevsim evinizi bahçe havasına dönüştürüyor.

- Myra Koleksiyonu, baharı hatırlatan renkleriyle hem klasik hem de günlük sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

- Deniz, güneş, sahil denince akla gelen en yerlerden biri Bodrum’dur. Bodrum Koleksiyonu’u;  Bodrum’da yaşayanlar ya da Bodrum’u özleyenler için yazın tüm keyfini sofralara getiriyor.

- Son olarak yaz ayına özel bir diğer koleksiyonumuz ise Bambu serisidir. Bu seri ile Bambu ağacının ruha kattığı huzur ve ferahlığı sofralara taşıdık. Bambu Koleksiyonu ile sofralara tazelik sunuyoruz.

Anahtar Kelimeler: porland,Porland Mağazalar Koordinatörü, Burak Türker,Porland Genel Müdür Yardımcısı, Sibel Yazıcı, Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu ,Porland Yönetim Kurulu Başkanı, Süleyman Pamukçu,Porland Yönetim Kurulu Üyesi, Seyhan Pamukçu
Bu haber toplam 12358 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur