Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
OKULLAR ENERJİ VERİMLİLİĞİ İÇİN YARIŞTI,
 

OKULLAR ENERJİ VERİMLİLİĞİ İÇİN YARIŞTI,

EN İYİLER ÖDÜLLERİNİ VİKO’DAN ALDI…

19 Haziran 2014 Perşembe 20:56
Yazdır

Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, çevre kirliliği her geçen gün artıyor ve ülkemiz enerji için yüksek bedeller ödüyor. Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ise hepimizin ortak sorumluluğu. Geleceğe değer katacak birçok başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren VİKO, bu alandaki örnek kuruluşlar arasında yer alıyor. Enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmek üzere 2012 yılının Nisan ayından bu yana ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesini yürüten VİKO, Enerji Verimliliğinde Yılın En Başarılı Okullarını ve Eğitimcilerini ödüllendirdi. Yılın örnek okulları yarışmasında dereceye giren okullar, 11 Haziran 2014 Çarşamba günü Kabataş Erkek Lisesi’nde gerçekleşen törenle ödüllerini aldı.

Elektrik anahtarı-priz sektörünün inovatif ve lider kuruluşu VİKO, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne ve geleceğe değer katmaya devam ediyor. VİKO’nun İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürüttüğü  “Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği” projesi ödül süreci kapsamında enerji verimliliğinde örnek okullar ve eğitimcilerinin ödülleri, gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, eğitimciler ve VİKO CEO’su Nusret Kayhan Apaydın ile KSS Kurul Başkanı Gülay Selki’nin katıldığı ödül töreni, Kabataş Erkek Lisesi’nde gerçekleşti.

Enerji Verimliliğinde Yılın Örnek Okulu Küçükçekmece, öğrencilerden geri dönüşümlü defile…

Enerji Verimliliğinde Yılın Örnek Okulu Yarışması’nın 1.si olan Küçükçekmece Tayfur Sökmen Ortaokulu, 1.lik ödülü olan 5.000 TL’lik ödül çekini, enerji verimli okul bayrağını, notebook ve başarı plaketini almaya hak kazandı. 2. olan Zeytinburnu Fatma Süslügil İlkokulu, 3.000 TL’lik ödül çekinin ve başarı plaketinin, 3.lüğü kazanan Maltepe Atatürk İlkokulu ise 2.000 TL’lik ödül çekinin ve başarı plaketinin sahibi oldu. Jüri Özel Ödülü, Üsküdar Atatürk Okulu’na giderken Kağıthane Ali Fuat Cebesoy Ortaokulu da mansiyon ödülü almayı başardı. Ödül töreninin ardından sahneye çıkan öğrencilerin geri dönüşümlü malzemelerden oluşturulmuş kıyafetlerle gerçekleştirdikleri defile izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

“Hepimizin sorumluluğu…”

Ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren VİKO KSS Kurul Başkanı Gülay Selki “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğu. Çünkü; doğal kaynaklarımız hızla tükeniyor, çevre kirleniyor, enerji için yüksek bedeller ödüyoruz. Enerji verimliliği tüm dünya için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Bu nedenle enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli tüketimi konularında “Hepimiz Sorumluyuz” anlayışı ile yaşam faaliyetlerimizi yürütmek, sorumlu davranmak zorundayız.” dedi.

“Bugüne ve geleceğe değer katmayı görev kabul ediyoruz…”

Ödül töreninde bir konuşma yapan VİKO CEO’su Nusret Kayhan Apaydın ise düşüncelerini “Sürdürülebilirliği kurumsal değeri kabul eden VİKO olarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hayata geçirdiğimiz projeler ile bugüne ve geleceğe değer katmayı görev biliyoruz. Ürünlerimizden tesis işletmemize, atık yönetimimizden kurumsal sosyal sorumluluk projelerimize kadar tüm süreçlerde, hepimiz sorumluyuz anlayışı ile faaliyet gösteriyoruz. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilere yönelik projelerde yer almaktan ayrı bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Eğitime ve geleceğimize katma değer sağlayacak proje denildiğinde tereddüt etmeden destekleyen, sağladığı çok önemli katkılar ile İstanbul’da eğitime güç ve vizyon katan çok değerli Müdür’ümüz Muammer Yıldız’a ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.” sözleriyle ifade etti.

VİKO Çocuk Tiyatrosu, 1 milyon öğrenciye ulaşacak…

VİKO “Aydınlık Bir Gelecek İçin” projesi ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda geleceğin teminatı çocuklarımıza bilinç kazandırıyor. 2012 Nisan ayında VİKO ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol ile hayata geçirilen proje kapsamında bugüne kadar İstanbul’daki ilk ve ortaokullarda görev yapan 1.450 eğitimci için enerji yöneticisi eğitimleri verildi. Bu okullardaki öğrenciler için de enerji verimliliği kulüpleri kuruldu. Öğrencilerin projeye aktif katılımlarını ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacı ile oluşturulan VİKO Çocuk Tiyatrosu’nun sunduğu enerji verimliliği konulu oyunu 250.000 ilkokul öğrencisi izledi, VİKO Çocuk Tiyatrosu’nun hedefi 1.000.000 öğrenciye ulaşmak.

Her yıl okullarda uygulanarak enerji verimliliği konusundaki sorumluluğun yerleşik bir bilinç haline gelmesini amaçlayan proje, önümüzdeki süreçte İstanbul’daki ilk ve ortaokulların enerji tüketiminde yüzde 20’lik bir azalma gerçekleştirmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Her öğretim yılı sonunda ise projeye katılan okullar arasında düzenlenecek yarışma ile projedeki örnek okulların ödüllendirilmesi ve diğer okulların da özendirilmesi hedefleniyor. Projenin ödül süreci için bu yılki jüri üyeleri arasında EVD Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Kaya, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlileri Doç. Dr. Nur Bekiroğlu, Dr. Engin Ayçiçek, Dr. Selin Özçıra ile İstanbul MEM AR-GE Üyesi Abdullah Taşkıran ve Mustafa Başbekleyen yer aldı. Jüri üyeleri, enerji verimliliğinde örnek çalışmalar gerçekleştiren İstanbul’un 39 ilçe 1.sini değerlendirdi ve sonunda 5 okul finale kaldı.

Finale kalan okullara ait değerlendirme sürecinde okulların gerçekleştirdiği çalışmalardan çok etkilendiklerini belirten Jüri Üyesi Selin Özçıra, Enerji Verimliliğinin Önemi konulu konuşmasında “Ülke olarak enerjimizin %70’ini ithal eder durumdayız. Yapılan araştırmalara göre sanayide ve konutlarda %40’a varan bir enerji tasarrufu potansiyeli olduğu bilinmektedir. VİKO’nun gerçekleştirdiği bu proje, özellikle öğrencilerimiz üzerinde farkındalık oluşturmak adına çok anlamlıdır.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: VİKO,ÖDÜL,ENERJİ,
Bu haber toplam 1753 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur