Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
MUSTAFA NEVZAT İNOVASYON LİDERLİĞİ İÇİN 
AR-GE YATIRIMINI ARTIRIYOR
 

MUSTAFA NEVZAT İNOVASYON LİDERLİĞİ İÇİN AR-GE YATIRIMINI ARTIRIYOR

Gerçekleştirdiği çalışmalar ile Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde 90 yıldır öncü rol üstlenen Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan “Ar-Ge Merkezi” belgesini aldı. Geçtiğimiz yıl biyoteknoloji alanında dünya devi Amerikalı Amgen ile güç birliği yaparak Ar-Ge faaliyetlerine hız veren ve 12 milyon TL yatırım gerçekleştiren Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, bu alandaki yatırımlarını 2014’te de artırarak inovasyon liderliğine oynayacak.

13 Ocak 2014 Pazartesi 15:38
Yazdır

Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde öncü rol üstlenen, insan sağlığının yanı sıra tüm faaliyetlerini çevrenin korunmasına odaklanarak tamamen yenilenebilir enerji kullanımı ile gerçekleştiren Mustafa Nevzat, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan “Ar-Ge Merkezi” belgesini aldı. Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi kurma onayı verilen Türkiye’deki 5 firmadan biri oldu. Hayata geçirdiği çalışmalarla birçok ödüle layık görülen, İlaç ve Eczacılık Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında, "Ar-Ge ve Bilim Ödülü" kategorisinde “Altın Havan” ödülü kazanan Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, Ar-Ge Merkezi belgesi ile 100'ncü yılında sektörünün inovasyon lideri olmak için çalışmalarına hız verdi.

 

“SEKTÖRDE, AR-GE’DE ÇALIŞMALARIMIZ İLE İLKLERİN ÖNCÜSÜYÜZ”

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii’nin 90 yıllık yolculuğunda birçok ilke imza attığını, FDA onaylı ilk Türk ilaç üreticisi olarak bu ilkleri perçinlemek için çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Mustafa Nevzat İlaç Sanayii Genel Müdürü Levent Selamoğlu, “Kuşağında fark yaratan bir kuruluş olarak, sağlık için bilimin yolunda kendimizi sürekli yeniliyoruz. Amgen’le yaptığımız güç birliği sonrasında da tüm pazarlarda hastalara inovatif ilaçlar sunmak için çalışıyoruz. 1400 kişilik uzman ve deneyimli kadromuzla, ileri teknoloji anlayışı ve modern tesislerimizle Türkiye'de ve 30 ülkede yüksek kalite ve yenilikçi ilaçlarla büyüme hedefliyoruz. Ar-Ge Merkezi’mizde 2’si doktora, 15’i yüksek lisans, 33’ü lisans eğitim düzeyine sahip eczacı, kimyager, kimya mühendisi yanında tekniker-teknisyenlerden oluşan toplam 63 uzman personelimiz, tam zamanlı olarak görev yapıyor” dedi.

 

 

“AR-GE YATIRIMINDA HIZ KESMEYECEĞİZ”

Levent Selamoğlu, TÜBİTAK – TEYDEB tarafından sağlanan “1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında desteklenen “Enjektabl Onkolitik Ürün Formülasyonlarının Geliştirilmesi” projesinde Ar-Ge alanında başarılı çalışmaları hayata geçirdiklerini belirterek, 5 milyon doların üzerinde yatırımla Ar-Ge merkezi kurulumunun gerçekleştirildiğini, bu alanda 12 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapıldığını belirtti. Amgen ile gerçekleştirilen güç birliği ile yeni stratejiler ve önemli hedefler belirlendiğini söyleyen Selamoğlu, “Kendini her geçen gün yenileyen Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, 30 ülkede gerçekleştirdiği operasyonla 40 milyon dolarlık gelire ulaştı. 2014 ise bizim için yatırım ve büyümenin yılı olacak. Öncelikle teknoloji alanındaki yatırımlarımızı artıracağız. Bu teknoloji dönüşüm için gerçekleştirmeyi planladığımız 20 milyon TL’lik yatırım AR-GE çalışmalarımızı hızlandıracak, yeni ürünlerimiz için önemli bir ivme kazandıracak. Amgen’in sektör tecrübesi ve teknolojisinden de yararlanarak, Türk ilaç sektöründe yenilikçilik alanında lider bir şirket olmayı hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.

 

“DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN”

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii Ar-Ge faaliyetleri hakkında da bilgi veren Selamoğlu, merkezin analitik geliştirme laboratuvarları, ofisleri, ürün geliştirme laboratuvarı ile pilot üretim alanlarından oluştuğunu söyledi. Selamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 'Ar-Ge Merkezi' belgesini almak bizleri onurlandırdı. Mustafa Nevzat Ar-Ge Merkezi’nde beşeri tıbbi ilaç ve Ar-Ge çalışmalarıyla tüm dünyada hastaların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlayacak, etkin, emniyetli, hasta uyumunu sağlayan, inovasyon odaklı çalışmalarımızı sürdürüp, inovatif ekonomik ürünler geliştirerek insan sağlığının hizmetine sunmayı amaçlıyoruz”. “Mustafa Nevzat Ar-Ge Merkezi’nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanması ile firmamızda Ar-Ge projeleri üretme, seçme, yönetme ve değerlendirmesinin sağlıklı bir şekilde yapıldığı, performans değerlendirme, insan kaynakları yönetimi, eğitim politikaları, yeni fikirlerin oluşmasını teşvik edici mekanizmaların bulunduğu, ulusal ve uluslararası işbirliklerinin yapıldığı, laboratuvar donanım ve diğer teknolojik varlıkların yeterliliği, çalışanların yetkinliği tescil edilmiştir. Tüm bu yetkinliklerle Ar-Ge Merkezi bünyesinde teknolojik bilgi üretilmesi, yeni ürün geliştirilmesi, verimliliğin artırılması, teknolojik bilginin ticarileştirilmesine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Anahtar Kelimeler: tük ilaç endüstrisi,şirket haberleri , ar-ge yatırım,sektörler,sanayi işleri,insan sağlığı,,
Bu haber toplam 2328 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur