Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
MODA KONFERANSI BAŞKANLA AÇILACAK..
 

MODA KONFERANSI BAŞKANLA AÇILACAK..

Anadolu firmalarına uluslararası iş fırsatı bu etkinlikte 6. İSTANBUL MODA KONFERANSI 09-10 MAYIS'TA... İstanbul-Beşiktaş Shangri-La Bosphorus Otel'de bu yıl altıncısı gerçekleşecek olan İstanbul Moda Konferansı, 09-10 Mayıs tarihlerinde hazır giyim, perakende ve moda alanında söz sahibi ulusal ve uluslararası kişi ve markaları bir araya getirecek. Kendi alanında referans noktası konumuna gelen etkinlik, dünyada "moda ve trendleri" belirleyeceği gibi yurt içinde bürosu bulunan alım ofisleri ile Türkiye’de ofisi olmayan veya yurt dışından gelecek yeni alım gruplarına ikili iş görüşmesi ve özel randevularla buluşma fırsatı tanıyacak. Dernek, Anadolu'da hazır giyim alanında faaliyet göste

1 Nisan 2013 Pazartesi 12:21
Yazdır

Türkiye’de hazır giyim sanayinin gelişmesi için gerekli ortamı hazırlamak, yurtdışında tanıtmak, sektöre öncülük etmek ve işbirliği sağlamak amacıyla 1976 yılında kurulan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği, (TGSD) altıncı kez kuruluş amacına en uygun etkinliğine hazırlanıyor. Hazır giyim üretim değer zinciri halkalarını, moda, tasarım, aksesuar, perakende ve lojistik dayanışması içerisinde, iş geliştirme platformunda bir araya getirmek amacıyla  ilkini Haziran 2008'de düzenlenen etkinlik, bu yıl "6. İstanbul Moda Konferansı" adıyla 09-10 Mayıs'ta İstanbul-Beşiktaş Shangri-La Bosphorus Otel'de düzenlenecek. Özel fuaye alanında firmalara ürünlerini sergileme imkanı da tanıyan etkinlik, yurt içinde bürosu bulunan alım ofisleri ile Türkiye’de ofisi olmayan, yurt dışından gelecek yeni alım gruplarını, B2B randevularla bir araya getirerek yeni iş imkanları yaratacak.

 

Konferansa yurt içi ve yurt dışından yüksek katılım beklediklerini söyleyen TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Negrin, " Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin yakaladığı başarıyla geleneksel hale gelen ve yerli-yabancı onlarca firma için iş potansiyeli yaratan etkinliği İstanbul Moda Konferansı, şimdiye kadar 5 bin 200 kişiyi ağırladı. Beş bin B2B randevunun organize edildiği etkinliğe katılımın her yıl katlanarak artması, Dernek çapında hedefimize ulaştığımızı görmemiz açısından bizi son derece mutlu ediyor. Bu yıl konferansa Ekonomi Bakanlığı alım heyeti kapsamında davet edilen ülkeler arasında ABD de dahil Avrupa, Asya ve Afrika'dan 49 ülke ve bölge yer alıyor. Tüm bu ülkelerle ya da yurt içinde güçlü iş ilişkileri geliştirmek ve işbirlikleri kurmak isteyen herkesi mutlaka etkinliğimize bekliyoruz" dedi.

 

Konferansın açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Shangri-la Bosphorus Hotel’deki akşam yemeği ve TGSD'nin 37. yıldönümüne özel "Hazır Giyim ve Perakende Ödül Töreni" ile gerçekleşecek.

 

Her yıl dünyaca ünlü markaların CEO ve yönetim kurulu başkanlarının konuşmacı olarak yer aldığı 6. İstanbul Moda Konferansı'na bu yıl, Alexander McQueen’in CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Akeroyd ve ünlü moda gazetecisi-tarihçisi Colin Mc Dowell birlikte katılacaklar. Ayrıca,  Giuseppe Miroglio – Italian Grup Miroglio’nun sahibi key note konuşmacıları arasında yer alacak. Bir çok büyük marka ve ünlü modacının yakından takip ettiği konferansının "Moda ve Trendler" bölümünde, tüm dünyada milyonlarca firmanın kullandığı, günün moda renklerini belirleyen PANTONE’nin EMEA Bölgesi Yöneticisi Carola Seybold ve ileriki dönemin moda trendlerini oluşturan dünyaca ünlü WGSN firmasının Kreatif Kurul Başkanı Catriona MacNab konuşmacı olacaklar.

Konferansın Tedarik Oturumu bölümünde bu yıl, İngiltere’nin aynı alanda faaliyet gösteren iki önemli firmasının üst düzey yöneticileri hazır bulunacak. Sprint Near East Manufacturing Türkiye Genel Müdürü Esra Ercan Taşören moderatörlüğünde yapılacak oturumda Birleşik Krallık'ın en büyük marketler zinciri olan Sainsbury’s Hazır Giyim Direktörü James Brown ve Debenhams Global Tedarikten Sorumlu Direktör Adam Creasey konuşmacı olarak yer alacaklar.

Pamuklu ürünlerin Türkiye ve dünyadaki kullanımını içeren çarpıcı ve güncel bilgileri paylaşılacak olan Cotton Council International Türkiye Program Direktörü Marsha Powell’un sunumu, yoğun ilgi görecek.

Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni, MOBILSIAD Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğünde gerçekleşecek Ekonomi Oturumunda,  Coface Sigorta A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Belkıs Alpergun’nun yanı sıra birbirinden ilginç konu ve konuşmacıları ağırlayacak.

Roman Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy'un moderatörlüğünde toplanacak olan "Duayenler Kapışıyor ‘’ İhracat mı, Mağazacılık mı, İkisi bir arada mı?" oturumunda ise Kiğılı Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Desa Deri Yönetim Kurulu Başkanı Melih Çelet ve APS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman Benzeş söz alacak.

Konferansta, Astaş-Juki’nin distribütörlüğünde Türkiye'de satışa sunulan Style Shoots'un tanıtımını, Yeni Nesil Fotoğraf Stüdyo’sunun yaratıcı ismi Maurits Teunissen gerçekleştirecek. 10 Mayıs Cuma gününün tamamen B2B görüşmelere ayrılacağı 6. İstanbul Moda Konferansı, açılış gecesinden kapanış saatine kadar sürpriz konuk ve oturumlara ev sahipliği yapacak.

Detaylı bilgi ve kayıt için konferansın web adresi www.tgsdconf2013.com

https://twitter.com/modakonferansi

http://www.facebook.com/IstanbulModaKonferansi

6. İSTANBUL MODA KONFERANSI

PROGRAMI

9 Mayıs 2013 Perşembe                                                              1. Gün

08:30-09:00                Kayıt ve Karşılama

09:00-09:30                Açılış Konuşmaları

Cem Negrin – TGSD Yönetim Kurulu Başkanı

* Sn. Hayati Yazıcı-Gümrük ve Ticaret Bakanı

* Sn. Egemen Bağış-Avrupa Birliği Bakanı

09:30-10:15                Jonathan Akeroyd -Alexander McQueen President ve CEO

Colin Mc Dowell - Famous Fashion Journalist and Historian

Sponsored by WOOLMARK

10:15-11:00                Ekonomi Oturumu

Moderatör : Prof. Dr. Kerem Alkin - İstanbul Ticaret Üniv.Sosyal

Bilimler Enst. Müdürü Bloomberg HT Ekonomi Direktörü

Belkıs E. Alpergun - COFACE Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür

*Cevdet Akçay-Yapı Kredi Baş Ekonomisti

11:00-11:30                Kahve molası

11:30-11:45                Marsha Powell - Cotton Council International ve Cotton Incorporated Türkiye  Program Direktörü

11:45-12:30        Tedarik  Oturumu

Moderatör:Esra Ercan Taşören- Spring Near East Manufacturing  Yönetim   Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

James Brown - Sainsbury’s Hazır Giyim Direktörü

Adam Creasey – Debenhams Global Tedarikten Sorumlu Direktör

Sponsored by LENZING

12:30-14:00 Öğle Yemeği / Networking

14:00-14:15                * Sn. Zafer Çağlayan-Ekonomi Bakanı

14:15-14:45                Giuseppe Miroglio- Italyan Grup Miroglio CEO

14:45-15:45 ‘Duayenler Kapışıyor’ İhracat mı ? Mağazacılık mı? İkisi bir arada mı? Moderatör: Turgut Toplusoy-Roman Giyim Yönetim Kurulu Başkanı

Abdullah Kiğılı-Kiğılı Giyim Yönetim Kurulu Başkanı

Melih Çelet- Desa Deri Yönetim Kurulu Başkanı

Osman Benzeş-APS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı

15:45-16:00 STYLE SHOOTS Sunumu – Maurits Teunissen,Style Shoots CEO ve Kurucu Ortak

16:00-16:10                NEBİM

16:10-16:40                Kahve Molası

16:40-17:30                Moda ve Trendler

Carola Seybold - PANTONE  EMEA Bölgesi Yöneticisi   Catriona MacNab - WGSN  Kreatif Kurul Başkanı

10  Mayıs 2013 Cuma  2. Gün

10:00-18:00                B2B İkili İş Görüşmeleri

Üretici ve alıcı firmaların randevu sistemiyle bir araya geldiği buluşma platformu


Anahtar Kelimeler: 6. İSTANBUL MODA KONFERANSI,MAYIS,Türkiye,İstanbul-Beşiktaş Shangri-La Bosphorus Otel,Roman Giyim,Turgut Toplusoy,Coface Sigorta A.Ş ,Belkıs Alpergun,
Bu haber toplam 2702 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur