Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Kusursuz Bir İşbirliği Örneği
 

Kusursuz Bir İşbirliği Örneği

TEB, Callpex’in sunduğu dış kaynak hizmetinden faydalanarak toplam kredi kartı satışlarının %34‘ünü iş ortağı Callpex ile gerçekleştirdi. Yüksek nitelikli çalışan profiliyle TEB’in değişen iş ihtiyaçlarına hızlı çözüm sunan Callpex, banka hedeflerinin gerçekleşmesinde büyük rol oynadı.

7 Mayıs 2013 Salı 10:22
Yazdır

Bireysel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, Özel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı gibi birçok farklı segmentte müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Türk Ekonomi Bankası (TEB)  ile çağrı merkezi sektörünün genç ve dinamik şirketi Callpex, önemli bir işbirliğine imza attı. Değişen iş ihtiyaçları ve büyüme kaynaklı oluşan ek kapasite ihtiyaçlarını hızlı ve esnek bir şekilde karşılamak isteyen TEB, iş ortağıyla aynı dili konuşabilen Callpex ile çalışmayı tercih etti.

Sektörde, müşterilere en iyi hizmeti sunabilmeyi amaçlayan şirketler arasında her geçen gün büyüyen ciddi bir rekabet ortamı olduğunu söyleyen TEB Çağrı Merkezi Müdürü Banu Cebe, Callpex ile yapılan işbirliğinin hangi ihtiyaç doğrultusunda başladığı hakkında şu bilgileri verdi: “Türk Ekonomi Bankası (TEB) olarak, bir yandan Çağrı Merkezi’mizi çok hızlı bir şekilde büyütürken, bir yandan da müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizi, hizmetlerimizin sayısını ve fonksiyonlarını artırmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte, ‘mükemmel bir müşteri deneyimi’ yaşatmak üzere tüm gücümüzle çalışıyoruz. Şirketlerin müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için kıyasıya yarış içerisinde olduğu bankacılık sektöründe, amaçlarımıza en uygun hizmeti, dış kaynak hizmeti şeklinde sunan şirketlere ihtiyaç duymaya başladık. Bu şirketlerden biri de Callpex oldu.”

İşbirliğine giden değerlendirme süreci

İşbirliği öncesinde kritik ve önemli süreçlerden geçildiğini hatırlatan Cebe, “İlk olarak, dış kaynak hizmetinden faydalanacağımız firmayı; maliyet, kalite, teknik alt yapı ve sektördeki sahip oldukları tecrübe açılarından çok ciddi bir değerlendirmeye ve çeşitli analizlere tabi tutuyoruz. Bankacılık sektöründe dış kaynak kullanımında en kritik nokta, firmanın BDDK’nın dış kaynak hizmet alım yönetmeliği şartlarına uyuyor olması. TEB olarak, buna uygun olan şirketlerle çalışıyoruz. Seçim aşamasından sonra, karşılıklı uyum ve işbirliği içinde çalışmamızı sağlayacak süreçleri oluşturmak da büyük önem taşıyor. Müşterimizi odağımıza alarak, Callpex’in ilgili departmanlarıyla birlikte, tüm bu süreçlerin en verimli şekilde gerçekleşmesi için çalışıp, gereken iş akışlarını ve kontrol mekanizmalarını kurduk. Düzenli koordinasyon toplantılarımızla da gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetlerimizi hayata geçirdik. Bu yöndeki çalışmalarımıza hâlen devam ediyoruz.” dedi.

Müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetler tam olarak karşılandı

Genellikle kredi kartı satışı, kuryeden iade edilen kartların müşterilere ulaştırılması, bilgilendirme ve anket çalışmalarında dış kaynak kullandıklarını aktaran Cebe, işbirliği sonrasında esas işlerine daha fazla odaklanabildiklerini belirtti: “Projeyle birlikte, iş kollarının değişen ihtiyaçlarını daha hızlı karşılayabiliyoruz. Bazı ihtiyaçlar için teknolojik yatırım yapmamıza gerek kalmadı. Callpex, beklentilerimize ve müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetimize çok hızlı ve çok iyi uyum sağlayabilen bir şirket oldu. Yüksek nitelikli çalışan profiliyle dönemsel büyüme ihtiyaçlarımızı başarılı bir şekilde karşıladı. Bu anlamda işe alım, eğitim ve simülasyon gibi süreçlerin başlangıç safhasına çok vakit harcamamıza gerek kalmadı; böylece diğer faaliyetlerimize daha fazla odaklanma imkanı bulduk. Callpex bünyesindeki tüm çalışanların, taleplerimize yüksek bir hassasiyetle yaklaşması ve değişen beklentilerimizi hızlıca hayata geçirmesi, bize ciddi anlamda esneklik kazandırdı.”

Kredi kartı satışlarımızın  %34‘ü Callpex ile gerçekleştirildi

Müşteri odaklı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini vurgulayan Cebe, kredi kartı satışlarındaki hedeflerine Callpex ile birlikte ulaştıklarına dikkat çekti: “2012 yılında bir milyonun üzerinde müşterimizi arayarak kendileriyle iletişime geçtik. Müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerle müşterilerimize fayda yaratırken,  farklı konularda da müşterilerimizi bilgilendirerek müşteri memnuniyetini sağladık. Toplam kredi kartı satışlarımızın %34‘ünü iş ortağımız Callpex ile gerçekleştirdik ve hedeflerimizi birlikte yakaladık.”

Callpex ile işbirliği yapmaya devam ediyoruz

2012 yılının son çeyreğinde kalite, verimlilik ve satış oranlarının çok önemli bir ivme kazandığını belirten Cebe, “Kazandığımız bu ivmeyi 2013 yılında daha da ileriye taşıyabilmek için Callpex ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yeni yatırımlar ile birlikte şirketin, bizim de değişen ve çeşitlilik kazanan taleplerimize cevap verecek yatırımlar yaptığını görüyor olmak çok sevindirici.” dedi.

Callpex, tecrübeye ve profesyonel tutuma sahip bir çözüm ortağı

İşbirliğinin mükemmelliğine ve iş ortaklığının hayati önemine de değinen Cebe, iş ortağı olarak neden Callpex’in seçildiğine ilişkin olarak şu açıklamada bulundu: “Callpex, Türkiye’nin en büyük çağrı merkezlerinden biri; aynı zamanda bankacılık alanında sektör tecrübesi olan ve yönetim kadrosuyla fark yaratan bir çözüm ortağı. Şirketin öne çıkan bu özellikleri seçimimizde etkili oldu. İş birliğinin devam etmesinde ise bu tecrübelerin, samimiyet ve profesyonel tutum içinde projeye aktarılmasının çok büyük rolü var.”

Callpex İş Geliştirme ve Satış Direktörü Tuna Baliç ise projeye dair şöyle konuştu: “İki firma arasındaki sinerji ve uyum projenin tüm süreçlerine pozitif yönde katkı sağladı. Callpex olarak, TEB ile ortak bir hedef doğrultusunda başarıyı yakalamak için çok titiz bir şekilde çalıştık. Ortaya çıkan sonuçtan biz de son derece memnunuz.”

Callpex Hakkında

Kurucu ortakları arasında Ali Sabancı, Haluk Emiroğlu, Prof. Dr. Kemal Cılız ve Turgut Gürsoy gibi isimlerin yer aldığı CALLPEX; İstanbul-Yozgat ve Bingol olmak üzere 3 farklı lokasyonda, 20’ nin üzerinde kurumsal müşterisine, 1450 çalışanı ile, müşterilerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen, tele satış/pazarlama, müşteri hizmetleri, rent a seat, sosyal medya takibi gibi istek ve ihtiyaca göre özelleştirilebilen hizmetler sunan bir çağrı merkezidir. CALLPEX; yetkin insan kaynağı, çağdaş teknolojik altyapısı ve etkin süreç yönetimi olanaklarıyla telekomdan havacılığa, finanstan e- ticaret’e kadar birçok farklı sektöre katma değerli hizmetler vermektedir.

TEB Hakkında

Türk Ekonomi Bankası (TEB), ‘TEB Grubu’nun ilk kuruluşu olup 1927 yılında faaliyete başlamıştır. Ülkemizdeki Özel Bankacılık faaliyetlerinin öncülüğünü yapan TEB, Türk bankacılık sektöründeki saygın ve ayrıcalıklı konumunu, genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmetlerinin çeşitliliğinin yanı sıra; yatırım, leasing, factoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarındaki iştirakleri ile de sürdürmektedir.

Şubat 2000’de halka açılan TEB’in yüzde 84,25 oranındaki hissedarı TEB Mali Yatırımlar A.Ş., 10 Şubat 2005 tarihinde dünyanın 6’ncı, Euro Bölgesi’nin en büyük bankası olan ve 87 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Bu ortaklık anlaşması ile BNP Paribas; TEB Yatırım, TEB Leasing, TEB Factoring, TEB Sigorta, TEB Portföy Yönetimi ve Amsterdam’da bir Hollanda bankası olarak faaliyet gösteren TEB NV’de pay sahibi olmuştur.

Anahtar Kelimeler: TEB,Callpex,Cebe,BDDK,Bireysel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, Özel Bankacılık,KOBİ Bankacılığı,
Bu haber toplam 2312 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur