Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Kurumların Kullanıcı Deneyimini Mükemmelleştiriyor
 

Kurumların Kullanıcı Deneyimini Mükemmelleştiriyor

HP, kurumsal uygulamalarda kullanıcı deneyimini geliştiren yeni uygulama dönüşümü yazılım ve hizmet çözümlerini duyurdu. HP’nin yenilenen uygulama dönüşümü portföyü ile kurumlar her an, her yerde ve herhangi bir cihaz üzerinden müşterilere, vatandaşlara ve çalışanlara zengin bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. Böylece onların ilgisini çekiyor, kendine bağlıyor ve aynı zamanda harekete geçirerek uzun vadede müşteri portföyünün korunmasını sağlıyor.

27 Haziran 2013 Perşembe 17:25
Yazdır

Günümüzde uygulamalar kurumların müşteriye görünen yüzü olarak kabul ediliyor. Geleneksel uygulamalar kurumların tüm faaliyetlerinin temelini oluşturmakla birlikte, müşterilerle çalışanların organizasyonel kaynaklarını tek bir kullanıcı dostu pratik deneyimle birleştirmek için tasarım açısından yetersiz kalıyor.

HP adına kısa süre önce tamamlanan yeni bir küresel araştırmada,(1) pazarlama genel müdürlerinin (CMO) yaklaşık yüzde 70’inin müşterileri harekete geçirmek için mobil uygulamalar kullandığı tespit edildi. Ancak CMO’ların yaklaşık yüzde 80’i, müşterilerin hizmetine sunulan uygulamaların kullanıcı dostu olmasını ve müşteri sadakati ile müşteri koruma oranını artırması gerektiğini düşünüyor.

HP Kurumsal Pazarlama Çözümleri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Stephen DeWitt, konuyla ilgili açıklamasında HP uygulama çözümlerinin avantajlarını anlattı: “Hemen herkes cebinde, elinde veya çantasında en az bir mobil cihaz taşıyor ve tek bir dokunuşla kurumlara ulaşabiliyor. HP uygulama çözümleri, kurumların bu cihazları kullanarak en iyi kullanıcı deneyimini sunan kaliteli mobil uygulamalar geliştirmesini ve böylece rekabette fark yaratmasını sağlıyor.”

Kullanıcı deneyimi, bulut bilişim ve uygulama modernizasyonunun kesiştiği yer

Kurumların geleneksel sistemler ve bulut ortamlarına kolayca entegre edilen yenilikçi ve kullanışlı uygulamalar geliştirmesine yönelik sadeleştirilmiş mimariler sunmak HP’nin uygulama stratejisinin temelini oluşturuyor. Bunun sonucunda kurumlar da yazılım geliştirme maliyetlerini azaltarak yeni uygulamaların pazara sürülmesini hızlandırabiliyor ve müşteri memnuniyetini artırarak yeni gelir kaynakları yaratabiliyor. Bütün bu süreç iş geliştirmeyi tetikleyecek yazılım inovasyonlarının hızlanmasıyla sonuçlanıyor.

Uzman danışman ve konuşmacı Geoffrey Moore yazılım uygulamalarının pazarlamada artan rolünü şöyle tanımlıyor: “Modern uygulamaların geleneksel sistemlere yapılan büyük yatırımlara entegre edilmesi, müşterileri için ek katma değer oluşturmak isteyen organizasyonların iş geliştirmeyi hızlandırmasını sağlıyor. En önemlisi de modern uygulamalar organizasyonların 1 numaralı önceliğini yerine getirmesine aracı oluyor: Bu da tüm cihazlarda kullanıcıların yaşamını kolaylaştıran ve daha fazlası için sürekli geri gelmelerini sağlayan dikkat çekici deneyimler sunmaktır.”

Müşterilere katma değer sağlama

Gelişmiş HP Kullanıcı Deneyimi Tasarım Hizmetleri; kurumların şirket içi ve şirket dışında basit, kullanışlı bir kullanıcı deneyimi sağlayan dikkat çekici uygulamaları tasarlaması, geliştirmesi ve kullanıma sunması için gereken çözümleri içeriyor.

HP kullanıcı deneyimi ekibi, kurumlar ve müşterilerle birlikte çalışarak kullanıcıların “anında dikkatini çeken” faktörleri tespit ediyor ve bu faktörlerin uygulama portföyünde sağlanması için gereken düzenlemeleri yapıyor. HP’nin uzman kadroları, dikkat çekici faktörlerin etkisini artıran prototip uygulamaları hızla tasarlıyor.

Yüksek uygulama performansı

HP Anywhere platformunda yapılan geliştirmeler, yazılım geliştiriciler ve organizasyonların iş yerine kendi cihazını getir (BYOD) modelini desteklemesini sağlıyor. Aynı zamanda arka plan sistemlerine güvenle entegre edilen en kullanışlı kurumsal mobil uygulamaların tasarlanması, geliştirilmesi ve dağıtılmasına yardımcı oluyor.

Yeni açılan HP Anywhere Developer Zone portalı, geliştiricilerin kurumsal mobil uygulama tasarım ve oluşturma süreçlerini hızlandırmak amacıyla teknik bilgi edinmesini kolaylaştıran HP yazılım geliştirme kitlerine (SDK’lar), demolar ve uygulama kitapçıklarına erişim sağlıyor.

HP ayrıca mobil cihazlarda çalışan uygulamaların performansını izlemeyi kolaylaştıran yeni çözümleri de duyurdu. Bu çözümler kurumların potansiyel problemleri hızla tanımlayarak çözmesi için gereken teknik desteği sağlıyor. HP’nin kurumsal yazılım uygulamalarında kaliteyi artıran çözümleri iki ana başlık altında toplanıyor:

· HP Gerçek Kullanıcı İzleme (RUM) 9.22 yazılımı, Android platformunda çalışan mobil uygulamaların sunduğu kullanıcı deneyiminin izlenmesini sağlıyor.

· HP Performance Anywhere Hizmet olarak yazılım çözümü ise mobil uygulamalar ve kablosuz ağların performansı ile kullanılabilirliğinin izlenmesine imkan tanıyor.

Kullanıcı ihtiyaçlarına özel

Kurumların müşteriye ulaşabilmesi için kullanıcıların da bu uygulamalara herhangi bir cihaz üzerinden her an ve her yerde erişebilmesi gerekiyor. Bu da geleneksel uygulamalar ve bulut yazılımlarının mobil uygulamaları zengin ve en alakalı bilgilerle sürekli beslemesini gerektiriyor. Uygulamaların bulut yapıları ve eski ana şebeke ortamları gibi farklı sistemlerin birlikte çalışmasına ve kullanıcı talebindeki dalgalanmalara uyum sağlaması da gerekiyor.

HP Bütünleşik Bulut çözümleri üzerinden sağlanan Yeni HP Bulut Hizmetlerine Uygulama Entegrasyonu; özel, genel ve karma bulut ortamlarında uygulamaları, bilgi ve iş süreçlerini birbirine entegre ediyor. TIBCO ve Red HAT entegrasyon platformlarına dayalı somut referans mimariler kullanan kurumlar, gelişmiş kullanıcı deneyimi sağlayan uygulamaları hızla ve güvenle kullanıma sunabiliyor.

Anahtar Kelimeler: HP Bütünleşik Bulut,Geoffrey Moore ,Stephen DeWitt,(CMO) ,Türkiye,
Bu haber toplam 2323 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur