Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Köşk Sosyete Pazarı açılışında 58.000 kişi Köşk Mahallesine akın etti.
 

Köşk Sosyete Pazarı açılışında 58.000 kişi Köşk Mahallesine akın etti.

Kayseri’de açılan Köşk Sosyete Pazarı 18 Ekim Perşembe günü 58.000 kişi müşteri sayısıyla kapılarını Kayseri halkına açtı.Ant Plaza’da 10.000 m2 kapalı alanda açılan pazar Ankara ve İstanbul’dan gelen özel ürünler ve tezgâhlarla adeta alışveriş aşkını tetikleyen bir coşkuyu Kayseri’ye taşıdı.

23 Ekim 2012 Salı 10:13
Yazdır

Açılışta 58.000 kişi Köşk Mahallesine akın etti.

Sabah resmi açılışı 10.00’da planlanan pazar  08:30’da kapı önünde oluşan izdihamdan dolayı  mesaiye erken başladı. Kayseri ’li hanımların ve beylerin erken saatlerdeki ilgileriyle karşılaşan pazar esnafının şaşkınlığı yoğun müşteri trafiğiyle yerini tatlı bir telaşa bıraktı. Ankara’da Ümitköy’de satış yapan esnafların Kayseri’ye ve Kayseri müşterisine ilk defa merhaba demesi hem ilgiyi hem de merakı tetikledi. Sabah saatlerinde başlayan yoğunluk gece 22.00’ye kadar devam etti. Ant Plaza Genel Müdürü Ali Ekrem Çınar yaptığı açıklama da; Ailelerin yanında , iş arkadaşlarıyla beraber gelenler, ev hanımları ve öğrencilerin merak içinde gezdiği Köşk Sosyete Pazarı’nda farklı çeşitler, özel ürünler ve yeni bir tarzla müşterilere hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti. Özellikle kapalı alanda olmalarının kış aylarına girerken ciddi bir avantaj olacağını belirten Çınar, “yaz ayları içinde özel projelendirdiğimiz soğutma sistemi ile ferah ve nezih bir alışveriş imkânı sunmuş olacağız” dedi. Ali Ekrem Çınar Köşk Sosyete Pazarı içinde 300’e yakın esnafın faaliyet gösterdiği ve çoğunluğun Ankara ve İstanbul başta olmak üzere , İzmir , Adana , Konya , Trabzon gibi farklı illerden belirtti.

 

Pazar işletmecilerinden Cahit Yıldırım ise Türkiye’de 10 ilde bu organizasyonun altına imza attıklarını ancak en çok ses getiren işin bu olduğunu vurguladı. 1-2 Kasım Perşembe – Cuma gününe daha zengin ürün çeşidi ve çizgisiyle hizmet vermeyi hedeflediklerini belirtti. Yıldırım yaptığı açıklamada ziyaretçi profilinin bekledikleri seviyede gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

 

Ant Plaza yöneticilerinden Talha Memiş ise , her unsuruyla farklı bir işletme açmanın tatlı telaşı içinde olduklarını belirtti. Talha Memiş sözlerine şöyle devam etti :

“Kayseri’de Sosyete Pazarının kavramını “Köşk Sosyete Pazarı” olarak değiştirmeyi açılış gününde başarmış olduk. İletişim ve hedef kitlemize erişim stratejimizi kurgularken çalıştığımız profesyonel ekiplerin verdiği sağlıklı hizmetle doğru bir sonuca ulaştık. Kitlesel iletişimde başarılı işlere imza atan bir strateji şirketi ve butik bir kreatif ajans ile çalıştıklarını belirten Memiş , 10.000 m2 alanda Köşk Sosyete Pazarı’nı açmak ciddi bir finansal tercih meselesidir. Ancak buna rağmen bu riski hem finansal kanatta bizler hem de strateji kanadında çalıştığımız ekipler oldukça başarılı bir şekilde yönettik. Aldığımız kampanya kararları ve hedef kitlemizle iletişim kanalları çok doğru kurgulandı. Bu ise bizim beklenti seviyemizin üstünde bir ziyaretçi profilinin oluşmasına neden oldu. Kampanyamızı duyururken Sosyal Medyaya da çok önem verdik. Bu konuda hizmet aldığımız şirketin de yönlendirmesiyle birebir etkileşim yaşadığımız müşterilerimizin tamamından olumlu dönüşler aldık. Elbette istekler de oluyor ve bunları ekip arkadaşlarımızla değerlendiriyoruz. Önümüzde ki günlerde Kayseri için ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz ve yaptırdığımız anketlerde karşımıza çıkan iş fikirlerini sırasıyla hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Ant Plaza’da bize sinerji veren en temel kurgu “fayda üretmek” bu da bizi daha sonra ki işlere koşarken formda tutuyor. Kayseri için fayda üretme zamanı diyorum ve Kayseri’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Kayseri’li Müşteri Bilinçli


Pazarı gezen hanımların şıklıkları da gözden kaçmadı , adeta bir moda rüzgarı esti. Müşteriler zarif ve şık ürünler arasında tercihlerini yaparken zorlandılar. Kayseri’de hanımların alışveriş alışkanlıkları konusunda da bir takım verileri elde etmek zor olmadı. Köşk Sosyete Pazarı İşletmecilerinden İsa Gün hanımların önce tüm tezgâhları gezdiklerini bilgi aldıklarını ve ürünlerin tamamına hâkim olduklarını, bu keşiften sonra gelip diledikleri ürünü aldıklarını bildirdi. Gün Ankara’da pazarlık kavramının pek olmadığını belirtti. Gün son olarak yüzünde ki tebessümle beraber “Ya Kayseri bize alışacak, ya da biz Kayseri’ye alışacağız” dedi.

 

Pazar tezgahında slogan üreten esnaf !


Pazar esnaflarından biri ise “her hafta kendi gününde ve kendi saatinde Köşk Sosyete Pazarı aynı yerde” sloganını tezgâhtan bağırarak Kayseri ’li hanımları güldürdü. İletişimin üst seviyede yaşandığı pazarda yüzlerin gülmesini sağlayan pek çok tezgah vardı.

 

Rekor ziyaretçi ve Çalışanlar için özel kapanış saati


Adeta sosyal yaşam alanı haline dönüşen Köşk Sosyete Pazarı ilk gün 58.000 kişilik ziyaretçi ile kendi sınıfında rekor kırdı. Gece 22:00’ye kadar açık olması ise çalışan hanımlarının özgürlüğünü kısıtlamadığı için takdir topladı. Köşk Sosyete Pazarı kampanyasının kreatif tarafını yürüten Markan Ajans Başkanı İhsan Mardinlioğlu ise şunları söyledi  : “Marka konumlandırmasını isimsiz ve logosuz sürdüren Sosyete Pazarı algısını değiştirdiklerini , bu da Entelektüel bir sermaye ile çalışmamızdan dolayı mümkün oldu.” Mardinlioğlu, yapılan kampanya çalışmalarında öncelikle hedef kitleye direkt mesaj verme kaygısını taşıdıklarını ve 18 Ekim Perşembe günü bunun verimli net sonuçlarını birlikte yaşadıklarını sözlerine ekledi. İhsan Mardinlioğlu, Markan Ajansta kampanyaları üretirken, müşterilerinin beklentilerini aldıktan sonra , hedef kitle analizlerine bakarak yol aldıklarını belirtti. “Rakamsal değerlerin iyi tasarımla mesajı netleştirdiği bir gerçek. Anadolu insanının hayata bakışını yaşamadan ona mesaj veremiyorsunuz. İşte bu nedenle ekip arkadaşlarımla projenin her aşamasında sahada gerçek tepkileri alarak ilerledik. Böylece bir günde 58.000 ziyaretçiyi bir noktada toplayan kampanya başarısını yaşadık” dedi.

 

Köşk Sosyete Pazarı markasının tüm medya satınalma ve strateji üretimi hizmetini veren Maps Medya Proje Koordinatörü Murat Pınar ise; Markanın kişi başı erişim maliyeti hesabıyla hareket ettiğini ve kurgularının tamamen hedef kitleye net mesajları hangi mecralarda vereceklerini hesaplamaktan geçtiğini bildirdi. Ant Plaza ve Köşk Sosyete Pazarı markasının sağlıklı bir kampanya süreci yaşadığını sözlerine ekleyen Pınar şöyle devam etti. “Biz kampanya sürecimizi yönetmeye başladığımızda kadın hedef kitlemize nerelerde merhaba dememiz gerektiğini iyi hesapladık. Rakamlarla çalışıyor ve değerler üretiyoruz. Fayda sağlamayan ya da sıralama, zamanlama konusunda farklı konumlandırdığımız mecraları kullanmadık. Ancak toplu taşıma araçlarını verimli kullandığımızı belirtmeliyim. Günde 250.000 civarında yolcu taşıyan Otobüs İşletmesi içindeki dijital ekranlardan tutunda, tramvay içindeki mesajlarımıza hatta 350.000’e yakın insert dağıtımına kadar her aşamasında ekip olarak bu kampanyanın başarısı için çok çalıştık. Kayseri’ye net fayda üreten Ant Plaza kurucularına ve Köşk Sosyete Pazarı esnafına entelektüel bakış açıları ve vizyonları için teşekkür etmekte yarar görüyorum dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler: Köşk Sosyete Pazarı , Maps Medya , Markan Ajans , İhsan Mardinlioğlu , Murat Pınar , Talha Memiş
Bu haber toplam 32240 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur