Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
KOÇ TOPLULUĞU’NUN GELENEKSEL ‘ANADOLU BULUŞMALARI’NIN 22’NCİSİ 
VAN’DA GERÇEKLEŞTİ
 

KOÇ TOPLULUĞU’NUN GELENEKSEL ‘ANADOLU BULUŞMALARI’NIN 22’NCİSİ VAN’DA GERÇEKLEŞTİ

KOÇ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA V. KOÇ: “BİZLER BÜYÜK BİR AİLEYİZ VE TÜM BAŞARILARIMIZIN ARKASINDA BİR OLMANIN, BİRLİK OLMANIN GÜCÜ VE MOTİVASYONU VAR.”

8 Mayıs 2014 Perşembe 16:16
Yazdır

Koç Topluluğu’nun 2003 yılından bu yana düzenlediği Anadolu Buluşmaları’nın 22’ncisi, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding CEO’su Turgay Durak ve Koç Holding Grup Başkanları’nın katılımıyla Van’da gerçekleşti. Koç Topluluğu’nun 300’ü aşkın bayisini bir araya getiren toplantıda konuşan Mustafa V. Koç, “Türkiye’nin dört bir yanında Koç ismini başarıyla temsil eden bayilerimiz bize güç katıyor. Büyük bir aileyiz ve tüm başarılarımızın arkasında bir olmanın, birlik olmanın gücü ve motivasyonu var. Bu birlikten güç alarak, geçmişte olduğu gibi gelecekte de yepyeni başarılara hep birlikte imza atacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Koç Topluluğu’nun Türkiye’ye ve geleceğe olan güçlü inancıyla, katma değer yaratmaya, yatırım yapmaya ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanındaki Koç Topluluğu bayilerini bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunmak ve fikir üretmek amacıyla düzenlenen Anadolu Buluşmaları’nın 22’ncisi Van’da gerçekleşti. Koç Topluluğu’nun 300’ü aşkın bayisinin bir araya geldiği Anadolu Buluşmaları’na Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding CEO’su Turgay Durak ve Koç Holding Grup Başkanları da katıldı. Mustafa V. Koç en son 2012 yılının Kasım ayında Vehbi Koç Vakfı’nın Ford Otosan desteğiyle yaptırdığı Öğretmen Lojmanları Kompleksi’nin açılışını yapmak için Van’a geldiklerini hatırlatırken, “Amacımız deprem felaketi sonrasında en büyük zararlardan birini gören eğitimcilerimizin yaşadıkları sıkıntıları bir nebze azaltmaktı. Bu vesileyle deprem felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, deprem felaketinin izlerinin bir an önce silinmesini ve Van’ın kalkınma sürecinin yeniden hız kazanmasını yürekten diliyorum” dedi.

Mustafa V.Koç:  “Koç Topluluğu’nun Türkiye’ye ve geleceğe olan güçlü inancıyla, katma değer yaratmaya, yatırım yapmaya ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz”

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Koç Topluluğu’nun 123,5 milyar TL ile Türkiye milli gelirinin % 8’ine eşdeğer kombine ciro yarattığını söyledi. Koç Topluluğu’nun vergi gelirlerinin % 9,4’ünü, ihracatının ise % 10’unu sağladığını aktaran Mustafa V. Koç, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Koç Topluluğu’nun Türkiye’ye ve geleceğe olan güçlü inancıyla, katma değer yaratmaya, yatırım yapmaya ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Mustafa V. Koç, son iki yılda toplam 11,3 milyar TL’lik yatırıma imza attıklarını, bu yıl da yatırımları artırarak sürdürdüklerini vurguladığı konuşmasında, “Siz değerli bayilerimizin Topluluğumuza duyduğu güven ve katkıları da bizim için en önemli itici güç olacaktır” dedi.

Mustafa V. Koç: “Gündemde üst sıraya çıkacağına inandığımız ekonomik reformlar ülkemizin bölgesindeki lider konumunu daha da güçlendirecek”

Türkiye’nin geçen yıl % 4 büyümüş olması ve bu yıla yönelik tahminlerin ekonominin geçmişe göre çok daha olgun ve dayanıklı bir hale geldiğinin göstergesi olduğunu ifade eden Mustafa V. Koç, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin bölgesindeki lider konumunu daha da güçlendireceğine inandığımız ve orta gelir tuzağına düşmeyip zengin ülkeler düzeyine çıkabilmemiz için gereken ekonomik reformların gündemde üst sıraya çıkacağına inanıyoruz.”

Mustafa V. Koç: “Bölgemiz uzun vadeli bir değişim ve dönüşüm sürecinde”

Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgenin uzun vadeli bir değişim ve dönüşüm sürecinde olduğuna da dikkat çeken Mustafa V. Koç, “Türkiye iki kıtayı birleştiren inanılmaz fırsatlarla dolu bir coğrafyada yer alıyor. Bununla birlikte bu coğrafya aynı zamanda dengelerin hızlı bir şekilde değişebildiği ve politik risklerin yüksek olduğu bölgelerden biri. Coğrafyası, tarihi, birikimi ve uluslararası ittifakları ülkemizi bölgesinde halen güçlü bir konumda tutmaktadır” dedi.

Mustafa V. Koç: “İkinci ve üçüncü nesilleri iyi yetiştirin, çalışanlarınıza yatırım yapın”

Konuşmasında bayilere seslenerek, müşteri beklentilerinin her geçen gün daha yükseldiğine işaret eden Mustafa V. Koç, “Yenilikçi, yaratıcı, kaliteli, güler yüzlü, çözüm üreten bir anlayışla müşteri yelpazesini genişletin. Bunu yaparken de kurumsal yapınızı, tesislerinizi ve hizmet kalitenizi mutlaka yüksek standartlarda tutun. Bu amaçla, insan kaynağınıza önem verin. İkinci ve üçüncü nesilleri iyi eğitin, iyi yetiştirin. Çalışanlarınıza yatırım yapın” dedi.

Turgay Durak: “Bayilerimiz Koç Ailesi’nin birer ferdidir”

Toplantıdaki konuşmasına “Kurucumuz Merhum Vehbi Koç, bayilerimizi her zaman Koç Ailesi’nin birer ferdi olarak görmüştü. Bizler de bu kültürün içinde yetiştik ve bu kültürü sürdürüyoruz” diyerek başlayan Koç Holding CEO’su Turgay Durak, bayilere şöyle seslendi: “Anadolu Buluşmaları toplantıları, Koç Topluluğu’nun hedeflerini ve stratejilerini sizlerle şekillendirip, birlikte sahiplenmemizde daima belirleyici olmuştur. Sizlerin, bölgelerinizdeki kanaat önderleri olarak düşünceleriniz ve fikirleriniz ile bizlere yol göstermeniz Koç Topluluğu için çok değerli.”

Turgay Durak: “Yatırımlarımıza devam ediyoruz”

2013 yılını zorluklara rağmen Koç Topluluğu’nun başarılarının perçinlediği bir yıl olarak tamamladıklarını aktaran Durak, “Topluluk olarak, ülkemize duyduğumuz inanç ile yurtiçinde pazar paylarımızı geliştirmeye, dış pazarlarımızı çeşitlendirmeye ve rekabet gücümüzü artıracak, fark yaratacak yatırımları planlı ve uzun vadeli bir bakış açısıyla gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi. 2014 yılında gerçekleşecek yatırımlarla ilgili de bilgi veren Turgay Durak, Tüpraş’ın 2 milyar 700 milyon dolar tutarındaki Fuel Oil Dönüşüm projesinin bu yıl sonunda tamamlanacağını açıkladı. Durak, şu ana kadar 2,3 milyar dolar harcanan ve % 94’ü tamamlanan projenin bittiğinde Türkiye’nin enerji ithalatının yıllık net 1 milyar dolar azalacağını kaydetti. Konuşmasında Türkiye’nin otomotiv üretimi ve ihracatının yarısına yakınının Koç Topluluğu şirketleri tarafından gerçekleştirildiğine de değinen Turgay Durak, Ford Otosan’ın ürün geliştirmesini yaptığı yeni Ford Courier için Gölcük’teki ikinci fabrikanın inşaatının tamamlandığını, ön imalata başlandığını ve Mayıs ayı içerisinde açılışının yapılacağını söyledi. Bu yatırımla 330 bin araçlık mevcut toplam kapasitenin 415 bine çıkacağını belirten Durak, “Araç bu ay hem yurt içinde hem de yurtdışında satışa sunulacak” dedi.

Turgay Durak: “Türkiye’nin özel sektör Ar-Ge harcamasının yaklaşık %10’unu gerçekleştiriyoruz”

Turgay Durak, Koç Topluluğu’nun 88 yıllık tarihinde her zaman uzun vadeli bir bakış açısı ile yatırımlarını gerçekleştirirken, Türkiye için yaratılan katma değeri sürekli artırmayı hedeflediğini vurguladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu hedefle, şirketlerimiz faaliyet gösterdikleri sektörlerde teknoloji ve inovasyona öncülük ederek hem ülkemizde hem de uluslararası arenada rekabet gücünü daima geliştirmiştir. Bu kapsamda bu yıl da Ar-Ge yatırımları ve patent geliştirme konusundaki liderliğimizi koruduk. Topluluğumuz, Türkiye’nin özel sektör Ar-Ge harcamasının yaklaşık %10’unu gerçekleştiriyor. Şirketlerimizin Ar-Ge yatırım harcamaları 2010-2013 arasında yıllık ortalama %21 artarak 2013’te 677 milyon TL’ye ulaştı. Bu alanda çalışan sayımız da 3 bini aştı.

Turgay Durak: “Sosyal sorumluluk projelerimiz sizlerin katkıları olmadan bu başarıları elde edemezdi”

Turgay Durak, konuşmasında Koç Topluluğu’nun sosyal sorumluluk projelerinin bayilerin verdiği destekle her geçen gün daha da güçlendiğini belirtti. Meslek Lisesi Memleket Meselesi ve Ülkem İçin Engel Tanımıyorum projelerinin başarısında bayilerin sahiplenmesi ve katkılarının büyük rol oynadığını kaydeden Durak, “Her iki projede de sizlerin sahiplenmesi ve katkıları olmadan bu başarıları elde edemezdi. Bu iki örnek tek yürek olduğumuz zaman yaptıklarımızla ülkemize ne kadar büyük katkı yaratabileceğimizin kanıtıdır” dedi.

Anadolu Buluşmaları kapsamında Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile Koç İlkokulu ve Ortaokulu’na ziyaret gerçekleşti

Öte yandan, toplantının öncesinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding CEO’su Turgay Durak ve Koç Holding Grup Başkanları Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ı ve Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı ziyaret ettiler. Ziyaretlerin ardından Vehbi Koç Vakfı Koç İlkokulu ve Ortaokulu’na geçen heyeti öğrenciler karşıladı. Okul gezisinin ardından heyet, müzik sınıfında melodika dersine katıldı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç öğrencilere şunları söyledi: “Sizleri büyük bir mutlulukla dinledim. Ne kadar güzel çaldınız, yeteneğinizi ortaya koydunuz. Sizler bu ülkenin geleceği, yarınısınız. Derslerinizdeki başarınız kadar kendinizi çok yönlü olarak geliştirmeniz, yeteneklerinizi keşfetmeniz de çok mühim. Müzik gibi, spor gibi, resim gibi farklı alanlarda kendinizi yetiştirmenizden hem öğretmenleriniz, hem aileleriniz hem de bizler mutluluk duyarız. Sizleri tek tek tebrik ederken, okulunuza ismini veren vakfımızın kurucusu merhum Vehbi Koç’un bir öğüdünü hatırlatmak isterim: ‘Genç de olsanız, yaşlı da olsanız daima çalışınız. Çok çalışmaktan kimseye zarar gelmez.’ Ben de sizlerden kendiniz için, ülkeniz için çok çalışmanızı istiyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum.”

 

 

Anahtar Kelimeler: koç topluluğu,şirket haberleri,koç holding,anadolu buluşmaları,mustafa vehbi koç,
Bu haber toplam 2121 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur