Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Kayseri’de 3900 Kilometreyi Aşan Fiber Ağıyla 58 Binden Fazla Haneye Ulaştı
 

Kayseri’de 3900 Kilometreyi Aşan Fiber Ağıyla 58 Binden Fazla Haneye Ulaştı

Türk Telekom, “dijital dönüşüm” vizyonu çerçevesinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Türk Telekom’un fiber yatırımları hakkında bilgi veren Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz, “Türkiye’ye 7 yılda 13 milyar TL konsolide yatırım yaptık. Bu yılın ilk 3 ayında gerçekleştirdiğimiz konsolide yatırım tutarı 254 milyon TL’ye ulaştı. Vizyonumuzu Türkiye’yi teknoloji ve altyapı açısından liderler arasına sokmak, ülkemizin her noktasına hizmet götürmek olarak belirledik” dedi. Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürü Muhammet Katmer de, Türk Telekom’un Kayseri’de toplam fiber altyapısının 3900 kilometreyi, Anadolu Merkez- II Bölge’de ise

10 Mayıs 2013 Cuma 14:51
Yazdır

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, “dijital dönüşüm” vizyonu çerçevesinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz, Türk Telekom’un vizyonu, fiber altyapı çalışmaları ve Türkiye’nin en büyük sanayi kentlerinden olan Kayseri’deki fiber yatırımları ile ilgili bilgi verdi.

 

Türk Telekom Türkiye’ye 7 yılda 13 milyar TL konsolide yatırım yaptı

Kayseri’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Yılmaz, “Türk Telekom olarak hayatı kolaylaştıran teknolojilerimizle müşterilerimiz için, 81 ildeki altyapı yatırımlarımızla ekonomi için ve sosyal sorumluk projelerimizle içinde var olduğumuz toplum için değer yaratıyoruz” dedi. Türk Telekom’un 2 milyar dolarlık marka değeriyle bağımsız marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından yapılan analizlerde 4 yıldır üst üste Türkiye’nin en değerli markası seçildiğini vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

 

“Türk Telekom olarak 31 Mart 2013 itibarıyla 14 milyon sabit erişim hattı müşterimize ve 7.1 milyon genişbant müşterimize hizmet sunuyoruz. Sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak, sahip olduğumuz teknoloji ve altyapıyı geliştirmek için sürekli yatırım yapıyoruz. Özelleştirmeden bu yana geçen 7 yılda 13 milyar TL’yi aşkın konsolide yatırım gerçekleştirdik. 2013 yılının ilk 3 ayında gerçekleştirdiğimiz konsolide yatırım tutarı 254 milyon TL’ye ulaştı. Vizyonumuzu Türkiye’yi teknoloji ve altyapı açısından liderler arasına sokmak, ülkemizin her noktasına hizmet götürmek olarak belirledik. Ülkemizin bilgi toplumuna geçişi sürecinde büyük bir etken olacağına inandığımız genişbant yatırımlarımızı sürdürüyoruz.”

 

7.1 milyon genişbant müşterimiz var

2003 yılı sonunda Türkiye’yi genişbant internet deneyimi ile tanıştırdıklarını ve ekonominin gelişimi, bilginin hızla paylaşılması, küreselleşme sürecinin hızlanması, iş imkanlarının çoğalması, yeni mesleklerin ortaya çıkması gibi refah düzeyini artıran köklü değişimler yaşandığını vurgulayan Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Sahip olduğumuz teknoloji ve altyapı sayesinde interneti bugün Türkiye’nin her noktasına ulaştırmış durumdayız. 21.500’ü aşkın çalışanımızla, 81 ilde, sayısı 1.600’ü aşkın Türk Telekom ofisi ve bayimizle internetten faydalanmak isteyen herkese değişik hız ve kapasitelerde hizmet verebilir durumdayız. Bugün 7.1 milyon genişbant müşterimiz mevcut. Kişi başına aylık ortalama data kullanımına baktığımızda; 2005 yılında kişi başına ortalama kullanım oranı 2.1 GB seviyelerindeyken bu miktarın bugün yaklaşık 16 katlık artışla 32 GB’a ulaştığını görüyoruz. 2005 yılında 30 Gbps olan yurtdışı çıkış kapasitemizi ise yaklaşık 55 kat artırarak 1.640 Gbps’e ulaştırdık. Müşterilerimizin yüzde 73’ü limitsiz paketlerimizi kullanıyor. Müşterilerimiz her geçen gün artan hız ve kapasitelerle genişbant internet ayrıcalığını yaşıyorlar.”

 

Türkiye’ye, dünyanın çevresini 4 kez dolaşacak kadar fiber döşedik

“Hız, günümüzün en önemli iletişim mecrası olan interneti daha da değerli  kılıyor. Biz de genişbant internet hizmetiyle başlattığımız değişimi, fiber internet ile bir üst seviyeye taşımak hedefiyle 2012 başlarında 81 ilde fiber dönüşümünü başlattık” diye konuşan Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk Telekom, fiber yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına kavuşturarak fiber hizmetini binalara ve evlere kadar kullanıma sunuyoruz. 2013’ün ilk 3 ayında Türkiye’deki fiber optik kablo uzunluğumuz yaklaşık 170 bin km’ye ulaştı. Dünya çevresinin 40 bin kilometre olduğu düşünülürse, bu kablolar dünyanın çevresini dört defadan fazla dolaşabilecek uzunlukta. Dünyadaki fiber optik altyapımızı da eklediğimizde, fiber altyapımızın uzunluğu 197 bin kilometreye ulaşıyor. Şu ana kadarki altyapı çalışmalarımızın ortalamasını hesapladığımızda saatte yaklaşık 9 km fiber döşediğimizi görüyoruz. Ülkemizde yaklaşık 2.1 milyon haneyi fiber kapsamına almış durumdayız.”

 

“Bilişimin geleceğinin fiber internetle şekilleneceğine, ülkemizde dijital yaşam dönüşümünün tetikleyicisinin Türk Telekom’un fiber altyapısı olacağına inanıyor, eski, yeni yerleşim yeri ayrımı gözetmeden tüm Türkiye’nin iletişim altyapısını hızla yeniliyoruz. Türkiye’nin fiber altyapısını dünya ülkeleri arasında örnek oluşturacak bir seviyeye taşımak için çalışıyoruz” diyen Ali Yılmaz, Türk Telekom’un Kayseri’deki çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Kayseri ilinin ve Kayseri’nin de içinde olduğu Merkez II bölgesinin Türk Telekom’un yatırım ve büyüme planlarında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Ali Yılmaz, “Özellikle sanayi bölgelerinin yoğunluğu, Anadolu Kaplanları diye tabir ettiğimiz, Türkiye’nin gururu olan birçok önemli işletme ve markanın varlığı, Kayseri’de ve bu bölgedeki hizmet kalitemizi sürekli artırmayı, yatırımda hız kesmemeyi gerektiriyor” dedi.

 

 

Kayseri’de 58 bini aşkın,  Anadolu Merkez-II Bölge’de 101.800’ü aşkın hane fiber kapsamında

 

Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürü Muhammet Katmer de toplantıda bir konuşma yaparak, kentte ve bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kayseri’de toplam fiber altyapısının 3900 kilometreyi, Kayseri, Aksaray, Kırşehir, Malatya, Nevşehir, Sivas, Yozgat illerini kapsayan Anadolu Merkez-II Bölge’de ise 15000 kilometreyi aştığını belirten Katmer, şunları söyledi:

 

“Kayseri’de 399, Kayseri, Aksaray, Kırşehir, Malatya, Nevşehir, Sivas, Yozgat Anadolu Merkez-II Bölge’de ise 1.080 kişiye istihdam sağlıyoruz. ‘Türkiye’ye Değer’ konseptiyle yürüttüğümüz kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında Kayseri’de 1 Türk Telekom okulu, 1 öğrenci yurdu, 23 İnternet Evi, Anadolu Merkez-II Bölge’de ise toplam olarak 6 Türk Telekom okulu, 1 öğrenci yurdu ve 87 İnternet evini halkımızın hizmetine sunduk. Yine Türk Telekom olarak 3 Amatör Spor Kulübü’ne destek veriyoruz.  Bölgemizde eğitime ve spora destek vermeye bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz.”

 

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Mimar Sinan, İncesu organize sanayi bölgelerindeki KOBİ’leri fiber altyapının avantajlarından yararlandırmak için yapılan çalışmalar ve elde edilen başarılı sonuçlar hakkında bilgi veren Katmer, “Kayseri çok hızlı büyüyen bir şehir. Yeni konut projeleri ve kurumsal işbirlikleriyle hızla dijitalleşen Kayseri’de Türk Telekom olarak yatırımlarımızı artırmak için çalışıyoruz. Kurumsal projeler ve yeni işbirlikleri ile bölgemiz için değer yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Türk Telekom Grubu ,Türk Telekomünikasyon A.Ş.,Mart,CDP,GSM,TTNET,AssisTT,Pantel International AG ,Albtelecom,Arnavutluk,KOBİ,Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Mimar Sinan, İncesu Organize Sanayi Bölgesi,İnternet Evi,Ali Yılmaz, Muhammet Katmer,Kayseri, Aksaray, Kırşehir
Bu haber toplam 2433 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur