Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
KAYSERİ TEKNOKENT FİRMALARINA “CEBIT’TEN FİNANSAL DESTEK”
 

KAYSERİ TEKNOKENT FİRMALARINA “CEBIT’TEN FİNANSAL DESTEK”

11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Istanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilecek olan CeBIT Bilişim Euasia ‘’ Bilişim Anadolu İle Buluşuyor’’ toplantılarının ilki 2 Nisan 2014 Perşembe Günü Kayseri Ticaret Odasında yapıldı. Gerçekleştirilen basın toplantısında “Türkiye Bilişim Derneği”, Bilişim Alt Yapı Sanayicileri Derneği; “Tüm Uydu Anten Elektronik İletişim İş İnsanları Derneği” ve “KOSGEB”in iş birlikler, ve destekleri ile hazırlıkları süren “Cebit Bilişim Eurasia” ve “ CeBIT Global Konferans” in bu yıl çok daha aktif geçeceğini ve bu yılın temasının “Gelecekte İş Yapış Teknolojileri ve Gelecekte Yaşam ” kavramının en çok vurgulanacak konulardan biri olacağı vurgulandı… KOS

3 Nisan 2014 Perşembe 13:09
Yazdır

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya; Hannover Messe Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer, Semor A.Ş. Genel Müdürü Nezih Kuleyin, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meslek Komite Üyeleri katıldı. Kayseri Ticaret Odası ile birlikte pavilyon oluşturmak için de Hannover Messe Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer tüm desteği sağlayacaklarını belirtti.

 

Fuarların gerek bulundukları şehirlere gerek ise ülkeye çok büyük katkılar sağladığını belirten Murat Özer, Anadolu toplantılarının amaçlarından birisinin de Anadolu’daki Ticaret ve Sanayi Odaları ile iş birliği yaparak Anadoluda yerleşik firmaları İstanbul’da düzenlenecek olan CeBIT etkinliklerinde gerek katılımcı gerekse ziyaretçi olarak ağırlayarak, fuara 20 den fazla ülkeden gelen uluslararası katılımcı ve 90’dan fazla ülkeden gelen uluslararası ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu belirtti.

 

Sektör Talepleri Anadolu Basın Toplantılarını Arttırdı  !

Sektörden gelen talep doğrultusunda Anadolu Buluşmaları toplantılarını arttırdıklarını belirten Murat Özer, sektörel hedef iller arasıda, Kayseri; İzmir, Trabzon, Ankara, Erzincan, Konya, Kocaeli, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Gaziantep ve Adana’nın yer aldığını söyleyerek konferans ve seminer konularının en güncel konulardan seçileceğini,  Bilişim sektöründeki mevcut eğilimler ve yakın zamanda bizleri bekleyen değişiklikler ana başlıkları altında toplanacağını söyledi.

 

Fuarın bu yıl ağırlıklı olarak İş Dünyasına hitap edeceğini belirten Özer; değişen sektör dinamiklerinin beraberinde değişen iş yapış tekniklerini getirdiğini özellikle mobil hayatın ve internetin önümüzdeki dönemde iş yapış ve hatta yaşayış şekillerimizi değiştireceğini söyledi. Tüm sektörler için yenilikçi çözümler sergileyecek. Bu konseptler, “Kamu Sektöründe Kullanılan Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT)”, “Dijital Dünyadaki Son Eğilimler”, “Geleceğin Teknolojileri” ve “Akıllı Yaşam Çözümleri” olacak dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İÇİNDE “BİLİŞİM” OLMAYAN HİÇBİR SEKTÖR SÜRDÜRÜLEBİLİR OLAMAZ!

Semor A.Ş. Genel Müdürü Nezih Kuleyin: 15 yıl önce CeBIT olgusunu Türkiye’ye taşıdık. Bilişim teknolojileri ve bilgi iç içe geçti. Bilgiyi zamanında elde edemezseniz kurduğunuz ticari olgular  çağ dışı kalır. AR-GE, İnovasyon ve sürdürülebilirlik 3 sihirli kelime. İçinde bilişim teknolojileri olmayan hiçbir sektör kendini sürdüremez.  Biz nasıl daha önde olacağımızı anlatmaya geldik. Teknolojik gelişmelerde gelinen çok önem verilmesi gereken taraf “nesnelerin interneti” olgusu. Örneğin buzdolabına koyduğunuz yumurtaların sayısını hatırlamıyorsanız markete gittiğinizde makinada görebileceksiniz evde ne kadar kaldığını ve ona göre alışveriş yapabileceksiniz. Nesnelerin interneti hayatınızın her alanında etkili olacak. Teknolojinin bu önderliğini yakalamak en önemli amacımız. Kayseri’de 300e yakın bilişim şirketi olması çok önemli. İlerde ihracatı ithalatından yüksek olan iller arasında yer alacak Kayseri” dedi.

 

CeBIT Bilişim Eurasia 2014’in yalnızca Türkiye için değil, Avrasya, Orta Doğu, Afrika, Rusya ve CIS ülkeleri için de bilişim sektörünün ihtiyaçlarını karşılaması bekleniyor.  Dünyanın dört bir yanından gelecek olan profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra, “Uluslararası Satın Alma Heyet”leri fuarı ziyaret edecek.

 

Özer, konuyla ilgili olarak “Orta Doğu’daki bir çok hedef ülkeden CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Global Konferans etkinlikleri için şimdiden taleplerin geldiğini ve geçtiğimiz hafatalardan itibaren özellikle Körfez , Ortadoğu ve Afrika bölgeleri için Arapça tanıtım belgelerinin paylaşımına paylaşıma başlanması ile  Ürdün, Lübnan, Kuveyt, Irak, Katar, Bahreyn, Dubai, Suudi Arabistan gibi ülkelerde gerçekleştirilecek olan özel bir ziyaretçi tanıtım projesi ile 3.500’ü aşkın katılımcı ve ziyaretçiyte ulaşacaklarını belirtti.

 

Tıpkı geçen yıl olduğu gibi “Hosted Buyer Program”  dahilinde konsolosluklar ve Deutcshe Messe nin Uluslararası acentaları vasıtası ile alım heyetleri CeBIT Bilşim Eurasia  etkinliklerine davet edileceğini bu yıl ki hedef ülkeler arasında : Almanya, Belçika, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Endonezya, Fransa, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kore Cumhuriyeti, Lübnan, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya Federasyonu, Suriye Suudi Arabistan,  Şili, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan.

Bu Coğrafyadaki en Büyük Bilişim Etkinliği !

CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Global Konferans

CeBIT Bilişim Eurasia ile 11 -14 Eylül tarihlerinde aynı çatı altında düzenlenmekte olan CeBIT Global Konferans etkinliklerinde Semor A.Ş ile , yine aynı çatı altında düzenlenmekte olan CeBIT İletişim Etkinlikleri, P Global ile ve E Sağlık / Sağlık Bilişim Kongresinde, Ajans Fa ile olan iş ortaklarının her gecen gün dahada güclenerek ilerlediğini belirten Özer, yurt dışından Almanya’nın en büyük Federal Bilişim ve Teknoloji Derneği olan, 2.100 firmayı bünyesinde bulunduran BITKOM ve Deutsche Messe AG destekleri ile  bu yıl ‘CeBIT Global Konferans Türkiye’ ayağının yalnızca Türkiye’ye değil bu coğrafyanın tamamına hitap eden uluslararası bir etkinlik olacağını belirtti.

Anahtar Kelimeler: Mobil İletişim, E-Health ,Sağlık Bilşim Kongresi,şirket haberleri,sektör talepleri ,
Bu haber toplam 2444 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur