Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
İSTANBUL TV FORUM VE FUARI BAŞLADI
 

İSTANBUL TV FORUM VE FUARI BAŞLADI

Televizyon dünyasını, içerikten teknolojiye kadar her konuda ele alan İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı (İTVF 2014) Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun’un katılımıyla bugün kapılarını açtı. 21. yüzyılın heyecan verici ürün ve hizmetlerinin ilk kez görücüye çıkacağı, TV endüstrisinin tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan iTVF 2014, bu yıl 70 ülkeden 4 bini aşkın katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlayacak. Üç gün boyunca birçok önemli panele ev sahipliği yapacak olan organizasyon, 14 Haziran’a kadar sürecek

12 Haziran 2014 Perşembe 14:01
Yazdır

Yayıncılık endüstrisinin yerli ve yabancı yüzlerce kurumunun yanı sıra binlerce profesyonelini bir araya getiren İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı iTVF 2014, bugün kapılarını açtı. Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) önderliğinde ikinci kez düzenlenen etkinliğin bu yılki sloganı "Yayıncılık Dünyasının Geleceği İstanbul'da Buluşuyor" olarak belirlendi. Konularında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı organizasyon, yayıncı-yapımcı kuruluşları, sektörün tedarikçi şirketlerini, reklam verenleri, reklam şirketlerini, kamu yönetimlerini bir araya getirecek. 70 ülkeden 4 bini aşkın katılımcı ve TV endüstrisinin tüm paydaşlarını ağırlayacak olan iTVF 2014’ün açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, RATEM Başkanı Dursun Güleryüz ve Televizyon Yayıncıları Derneği (TVYD) Başkanı Zahid Akman katıldı.

DÜNYA DEVLERİ iTVF 2014’TE YERİNİ ALDI

TV endüstrisinin tüm dinamiklerini TV Market, Yayıncılık Teknolojileri Fuarı ve Forum olmak üzere üç ana etkinlik altında bir araya getiren iTVF 2014, bu yıl da sektörün öncülerini buluşturacak. Üç gün boyunca yayıncılık ve içerik dünyasının öne çıkan gelişmelerinin paylaşılacağı organizasyonda, teknoloji ve içerik alanında düzenlenecek olan forum programının bu yılki teknoloji oturumlarının teması “Taşınabilir Teknolojiler” olacak. Sektöre yön veren profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilecek forumlarda, ortak geleceğe ilişkin fikirler, TV yayıncılığının geleceğine ışık tutacak yeni teknolojiler, ürünler ve çözümler; sektörün dünyaca ünlü isimlerinin sunumlarıyla katılımcılarla paylaşılacak.

 

Uluslararası üreticilerin en yeni teknolojiye sahip ürünlerini tanıtacağı stantların yanında, farkındalık yaratacak örnek uygulamalar, ARRI, Canon, Dolby Digital, Eutelsat, Grass Valley, Hitachi, Huawei, Türksat, Yandex gibi alanının dev şirketleri tarafından tanıtılacak. Web TV, Mobil TV, IPTV, 4K, hibrit teknolojiler, Ultra HD yayıncılık, yayıncılıkta bulut bilişim, DVB gibi son yılların en güncel konularının da katılımcılara aktarılacağı etkinlikte, karasal sayısal televizyon yayıncılığına geçiş konusunda önemli etkinlikler düzenlenecek. Fuar süresince, canlandırma, ışık, ses ve görüntü atölyeleri gerçekleştirilecek.

 

“KÜLTÜR ENDÜSTRİSİ” TARTIŞILACAK

Dünyada ve Türkiye’de sosyal ve ekonomik alandaki etkileri günden güne artan “Kültür Endüstrisi” de iTVF 2014’te ele alınacak konular arasında. “Kültür Endüstrisi (Üç Yanlış Bir Doğru)” adlı kitabında konuyu derinlemesine irdeleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Danışmanı Dr. Ş. Abdurrahman Çelik’in moderatörlüğünü yapacağı panel, 12 Haziran Perşembe günü bu konuda söz sahibi üst düzey katılımcılarla gerçekleştirilecek. Konuyu kapsamlı olarak masaya yatıracak panele Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay, Yaratıcı Endüstriler Konsey Derneği (YEKON) Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Şardan, MÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Forta ve Mint Prodüksiyon Yapımcı-Senaristi Birol Güven katılacak. Panelde kültür endüstrisi, bu endüstriyle birlikte ortaya çıkan yeni kavramlar, Türkiye’de üretilen kültür endüstrisi ürünleri, bu ürünlerin ekonomiye katkıları ve küresel ekonomi içerisindeki yeri, devletin kültür endüstrisine katkısı gibi konular da tartışılacak.

 

TÜRK DİZİLERİ SAHNE ALACAK

Dünyada 400 milyon kişi tarafından büyük ilgiyle takip edilen ve izleyicilerin beğenisini kazanan Türk dizileri, 1 milyar dolar iş hacmi hedefiyle içerik dünyasının önemli bileşenlerinden biri olarak, bu yıl ikinci kez iTVF’de sahne alacak. Ortadoğu’dan Balkanlara, Orta Asya’dan Güney Amerika’ya kadar uluslararası pazarda öne çıkmış Türk yapım şirketlerinin yeni yapımları tanıtılırken, 90’ı aşkın ülkeden katılan alıcılar için bir alım heyeti programı düzenlenecek. Dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce önemli yatırımcıyı ağırlayacak olan organizasyonda, ikili işbirliği görüşmelerinde önemli anlaşmalara imza atılması bekleniyor.

 

Türkiye’nin ilk, bölgenin ise en büyük organizasyonunun açılış gününde 55 ülkede 300 milyon izleyiciye ulaşan, içlerinde Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’in de bulunduğu birçok ülkede yayına girecek olan Muhteşem Yüzyıl dizisinin dünyadaki başarılı yükselişi ziyaretçilere aktarıldı. Didem Arslanoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturumda TIMS Production’ın sahibi Timur Savcı, Global Agency CEO'su İzzet Pinto, TIMS Production’dan Selin Arat ve dizinin Taşlıcalı Yahya’sı Serkan Altunorak dünyayı fetheden Muhteşem Yüzyıl’ın etkileyici hikayesini katılımcılarla paylaştı.

 

Organizasyonun ikinci gününde popülerlikleri, Çalgı Çengi filmi ile başlayan, İşler Güçler dizisi ile devam eden ve izlenme rekorları kıran sinema filmi Düğün Dernek ile zirveye çıkan Kardeş Payı dizisinin fenomen oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir iTVF 2014’e katılacak. Alışılmışın dışında çekimleri ve çarpıcı diyaloglarıyla izleyicinin beğenisini kazanan dizinin yönetmeni ve senaristi Selçuk Aydemir ve yapımcısı Mehmet Yiğit Alp’in de konuşmacı olarak katılacağı oturumda gelişen teknoloji, alternatif iletişim araçları ve değişen iletişim kitlesinin yanı sıra televizyon yapımlarında komedinin yükselişi değerlendirilecek.

 

GİZLİ REKLAM UYGULAMALARI VE ÜRÜN YERLEŞTİRMEDE YENİ DÖNEM

Konularında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı organizasyon, yayıncı-yapımcı kuruluşları, sektörün tedarikçi şirketlerini, reklam verenleri, reklam şirketlerini, kamu yönetimlerini bir araya getirecek. Yayıncılık sektöründe markalaşma, reklam uygulamaları, yaptırımlar, sorunların ve beklentilerin yer bulacağı İTVF 2014’te son yıllarda Türk yayıncılık sisteminde giderek yaygınlaşan ürün yerleştirme ve reklam uygulamalarına yönelik bir panel de yer alacak. 13 Haziran Cuma günü iki oturum halinde düzenlenecek panelin birinci oturumunda markalaşma, yaptırımlar ve ortaya çıkan sorunlar Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımı ile tartışılacak. İkinci oturumda ise mevzuatta yapılan değişikliklerin ürün yerleştirme uygulamasına etkileri, gizli reklam-ürün yerleştirme ikileminde ve uygulamada karşılaşılan sorunlar bütün yönleri ile ele alınacak. Moderatörlüğünü İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adem Sözüer’in üstleneceği panele RTÜK Üyesi Dr. Hamit Ersoy, ATV CEO'su Adem Gürses ve İstanbul Üniversitesi'nden Doç. Dr. Emrehan İnal konuşmacı olarak katılacak.

 

YAYINCILIK DÜNYASINI BEKLEYEN DÖNÜŞÜM

Televizyon ve radyo yayıncılığında 2015 yılında gerçekleştirilmesi planlanan karasal sayısal yayıncılık dönüşümü de bölgenin en büyük organizasyonunda masaya yatırılacak. Gerçekleştirilecek dönüşümle birlikte sektörü ve TV-Radyo sevenleri bekleyen gelişmeler, yeni dönemle gelecek standartlar, teknolojiler, izleme alışkanlıklarında yaşanacak değişim, kullanıcıların yaşayacakları erişim kolaylığı, son kullanıcı maliyetleri, yeni kanallar, rekabette yaşanacak gelişmelerle akıllardaki sorular iTVF 2014'te yanıt bulacak.

YARININ SİNEMASI İÇİN YARIŞANLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞACAK

Türk Sineması'nın 100. yılında iTVF'nin katkılarıyla Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından düzenlenecek “2. BAK (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) SETEM Akademi Ödülleri” sektörün kalbinin attığı yerde sahiplerini bulacak. "Yarının Sineması İçin" temasıyla gerçekleştirilecek ödül töreninde alanının en iyi 16 ismi 14 Haziran 2014 Cumartesi günü ödüllerine kavuşacak. 1964 yılında, devlet adına radyo televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla kurulan TRT de, 50. yaşını 500'e yakın çalışanının katılacağı özel etkinliklerle iTVF 2014'te kutlayacak.

Anahtar Kelimeler: iTVF,
Bu haber toplam 3530 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur