Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
İŞ DÜNYASININ LİDERLERİYLE ENGELLİ GENÇLERİ 'SANAT' BULUŞTURDU
 

İŞ DÜNYASININ LİDERLERİYLE ENGELLİ GENÇLERİ "SANAT" BULUŞTURDU

Vodafone Türkiye tarafından 2007 yılında kurulan Türkiye Vodafone Vakfı, etkin sosyal yatırımlarla bir yıl içinde sosyal gelişim ve yaşam kalitesinin artmasına yaptığı katkıları Danışma Kurulu toplantısında değerlendirdi. Üstün Ergüder, Ali Sabancı, Hüsnü Özyeğin, Yavuz Canevi, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Meral İnci Zaim, Bülent Eczacıbaşı, Serpil Timuray, Gökhan Öğüt ve Hasan Süel’in katılımıyla yapılan toplantıda vakfın yeni dönemdeki yol haritası konuşuldu ve Danışma Kurulu’ndan öneri ve fikirler alındı. Toplantı sonrasında Türkiye Vodafone Vakfı Danışma Kurulu üyeleri engelli gençlerle birlikte sanatla buluştu ve ritim atölyesine katıldı.

22 Kasım 2013 Cuma 15:05
Yazdır

22 Kasım 2013, İstanbul – Türkiye Vodafone Vakfı’nın Danışma Kurulu, son bir yıl içinde yapılanları değerlendirmek ve önümüzdeki dönemin yol haritasını belirlemek için toplandı. Türkiye Vodafone Vakfı’nın engelli gençlerin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Düşler Akademisi’nin Ataşehir’deki merkezinde yapılan toplantıya Danışma Kurulu’nun üyeleri Üstün Ergüder, Ali Sabancı, Hüsnü Özyeğin, Yavuz Canevi, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Meral İnci Zaim, Bülent Eczacıbaşı, Serpil Timuray, Gökhan Öğüt ve Hasan Süel katıldı. Danışma Kurulu’nun değerlendirme toplantısıyla devam eden etkinlikte iş dünyasının liderleri, Düşler Akademisi’nin engelli gençleriyle birlikte ritim atölyesine katıldı ve müzik yaptı.

 

İlki 22 Ocak’ta gerçekleştirilen Türkiye Vodafone Vakfı Danışma Kurulu toplantılarının ikincisi, Vodafone Afrika, Ortadoğu, Asya Pasifik (AMAP) CEO’su Serpil Timuray ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt’ün konuşmalarıyla başladı. Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel sunumunda, vakfın bir yıl içinde gerçekleştirdikleri, süren çalışmaları ve önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, vakfın çalışmalarını şöyle özetledi:

 

“Türkiye Vodafone Vakfı olarak, 6 yıldır ülkemizdeki sosyal ihtiyaçları tespit etmek ve gidermek için sosyal yatırımlar yapıyoruz. Sosyal hayata ve ekonomiye eşit katılım sağlayamayan birey ve grupların ihtiyaçlarını sahipleniyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı’nın rotasını Danışma Kurulu toplantılarımızla belirliyoruz. Danışma Kurulumuzun değerli üyelerinin fikirleri bizim için büyük önem taşıyor. 22 Ocak’taki ilk toplantımızdan bugüne Türkiye Vodafone Vakfı’nın etkisini artırmayı başardık. Düşler Akademisi’nde 2057 engelli gencimizle, kurulan düşlerin bir gün gerçeğe dönüşebileceğini gösterdik. Geleceğe İlk Adım projemizle 81 ilde 573 ana sınıfı açtık ve 92 bin 941 çocuk, öğretmen ve ebeveyne ulaştık. Faaliyetlerimizin çevresel etkilerini şeffaf şekilde Sürdürülebilirlik Raporumuzda duyurduk ve Paydaş Diyalogu Çalıştayımızla sonuçları paydaşlarımıza ulaştırdık. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde kurumlar arası sinerji tesis etmek üzere Uluslararası Girişimcilik Merkezi’ni hayata geçirip eğitimlere başladık. Üniversite öğrencileriyle iş dünyasını bir araya getirmek üzere adımlar attık. Önümüzdeki dönemde, Danışma Kurulumuzun fikirleri ve önerileriyle daha büyük adımlar atmayı hedefliyoruz. Antalya’da Düşler Akademisi Kaş Merkezini açacağız. İkinci Sürdürülebilirlik Raporumuzu kamuoyuyla paylaşacağız. Kadın çiftçilerin ekonomik ve sosyal hayata katılımı için projelerimizi hayata geçireceğiz. Vakfımızın çalışmalarının sonuçlarını Sosyal Etki Raporu’yla duyuracağız. Türkiye’nin sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizde hayata katılımda fırsat eşitliğine katkıda bulunmak üzere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Danışma Kurulumuzla fikir alışverişi içinde hareket etmeyi hedefliyoruz.”

 

Anahtar Kelimeler: şirket haberleri,vodafone,teknoloji,mobil iletişim,haberleşme,engelliler,türkiye vodafone vakfı,
Bu haber toplam 1982 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur