Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
HP, KOBİ’lerin Mobil İletişimini Güçlendiren Altyapılar Sunuyor
 

HP, KOBİ’lerin Mobil İletişimini Güçlendiren Altyapılar Sunuyor

HP’nin mobilite odaklı Bütünleşik Altyapıları, KOBİ’lerin depolama ve ağ çözümlerinde mobilitenin gücünden faydalanmasını sağlıyor.

21 Kasım 2012 Çarşamba 14:31
Yazdır

21.11.2012 — HP, KOBİ’lerin BT altyapısını basitleştirerek kablosuz mobil iletişimin olanaklarından yararlanması için geliştirdiği yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı.

HP, KOBİ’lerin BT yönetimini kolaylaştırarak, modern altyapılara geçişini hızlandırmak amacıyla HP Bütünleşik Altyapılar portföyünü yeni depolama ve ağ çözümleriyle geliştirdi. HP’nin mobil entegrasyon çözümleri, çalışanların verimliliğini artırıyor ve mobil cihazlar kullanan saha ekiplerinin veriye ve iş uygulamalarına güvenli erişim sağlamasına izin veriyor.

KOBİ’lere Bütünleşik Bulut Altyapısından edinme maliyetleri açısında da yardımcı olmayı amaçlayan HP, işletmelere özel finans ve eğitim programları sunuyor. HP’nin sadece teknoloji tarafını değil, yatırım getirisi ve veri merkezi dönüşümünü de hesaba katan tam kapsamlı uçtan uca çözümlerinden yararlanan KOBİ’ler, iş geliştirmeyi hızlandırarak, e-ticarette mobil pazarlara hızla açılma olanağı yakalıyor.

Mobil cihaz kullanımı KOBİ’lere uzaktan erişim imkanı sağlarken, iş koordinasyonunu kolaylaştırıyor.

Çalışma alanlarında mobil cihaz kullanımı, özellikle saha faaliyetlerine, lojistik ve envanter gibi merkezi olmayan yapılara bağlı olan KOBİ’lere; iş taleplerine anında cevap vermek için gereken çevikliği kazandırıyor. Böylece, iş yönetiminde kullanılan yazılım uygulamalarına uzaktan erişebilen KOBİ’ler, farklı illerdeki tesisler ve şubeler arasındaki iş süreçlerini kolayca koordine edebiliyor. Bu da KOBİ’lerin hem stok yönetimi gibi mobil iş gücü ihtiyaçlarında hem de sanal uygulamalarda esneklik ve performansını arttırıyor.

Gartner Inc. Araştırma Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Robert Anderson, mobil iletişimin KOBİ’lerde artan önemiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Mobilite yakında bütün KOBİ ofislerinin normal bir parçası olacak. Bu bağlamda, mobil cihazlar e-posta iletişiminden ziyade CRM ve satış envanteri gibi kritik iş uygulamalarının daha çok tercih edilmesine neden olacak. Dolayısıyla, KOBİ’lerin mobilitenin getirdiği iş yararlarından ve farklılaşmaya dayalı rekabet avantajından yararlanaması için, mevcut BT kapasitesini buna uyarlayarak modernize etmesi gerekiyor.”

Mobil dünyada depolama

KOBİ’lerin yeni gerekliliklere cevap vermesi için sade, ölçeklenebilir ve ekonomik depolama platformlarına ihtiyacı bulunuyor. Mobilite, veri yükü artışıyla birlikte yazılım uygulamalarını da yaygınlaştırıyor, uygulamalara erişim yöntemini ve bunların kullanım şeklini değiştiriyor. Bu bağlamda, katlanarak artan yapısal ve yapısal olmayan verilere ait dinamik iş yükü ihtiyaçlarının da karşılanması gerekiyor.

HP, kurumların değişen iş taleplerini karşılamak üzere ölçeklenebilen, güvenilir ve kullanım kolaylığı sağlayan yeni depolama çözümleri geliştirdi:

 

  • HP StoreVirtual Depolama, HP LeftHand işletim sistemi ve HP ProLiant Generation 8 (Gen8) teknolojisi ile; KOBİ’ler için esnek kurulum modelleri, sanallaştırma desteği, ve ölçeklenebilirlik sunuyor. Bu özellikler arasında, KOBİ’lerin iş süreçlerini aksatmadan fiziksel depolama alanını genişletmesi, verileri sanal ve fiziksel depolama birimleri arasında hızla taşıması gibi iş sürekliliğine yönelik kolaylıklar da bulunuyor.
  • HP StoreEasy Depolama, dosya ve uygulama iş yükünü bütünleşik veri tekilleştirme ve şifreleme özellikleriyle destekleyen bir entegre depolama çözümü oluşturuyor. Bu çözümden yararlanan orta ölçekli işletmeler, artık mobil cihazlardan gelen yapısal olmayan verilere yer açmak için “sürekli yeni bir dosya sunucusu” açmak zorunda kalmıyor ve böylece BT maliyetlerini düşürüyor. Sistemdeki doğal Windows® entegrasyonu, HP StoreEasy Depolama’nın şirket içinde yeni bir depolama yazılımı geliştirilmeden, hızla yapılandırılmasına izin veriyor ve yönetim süreçlerini kolaylaştırıyor. Sistem, üç üniteden oluşan yenilikçi form faktöründe desteklenen 10 bin kullanıcıya ek olarak; aynı anda birden fazla iş yükünü uygun maliyetli, güvenilir ve konsolide bir platformda destekliyor.

 

HP, “Kümeleme Teknolojisi” ile KOBİ’lere mobilize kadrolar sağlıyor.

Günümüzde KOBİ’ler ve kamu kuruluşları, zengin medya içeriğine ve video konferans gibi geniş bant uygulamalarına gittikçe daha fazla ihtiyaç duyan kadrolar kurmaya başlıyor. Ancak, bütçe ve insan kaynaklarının sınırlı olması, bu kurumları en kullanışlı, güvenilir ve doğal olarak da en uygun maliyetli seçeneklere yönlendiriyor.

HP M220 Serisi Erişim Noktası, HP FlexNetwork mimarisinin en yeni üyesi olarak, bant genişliğini artırıyor, ağ yönetimi kolaylaştırıyor ve büyüyen KOBİ’lerin teknik destek maliyetlerini azaltıyor.

HP M220, kablosuz ağ yönetimini, KOBİ’lerin 10 ağ erişim noktasını tek bir birim olarak kurarak yönetmesini sağlayacak şekilde özel bir “kümeleme” teknolojisinden yararlanıyor. Böylece bir dizi ayrı kablosuz cihaz kullanmaya gerek kalmıyor.

Kümeleme teknolojisi, BT yöneticilerinin yeni zengin medya uygulamalarını kolayca yapılandırarak kurmalarını ve iş kesintisine yol açmadan kablosuz cihazlar eklemelerini sağlıyor. Ayrıca, izinsiz erişim noktalarını saptayarak elimine eden bu sistem, yanlış yapılandırılmış erişim noktalarından kaynaklanan güvenlik risklerini de azaltıyor.

HP M220, Hızlı Kurulum Sihirbazı ile birlikte, çoklu erişim noktası yapılandırmalarını basitleştiren kullanışlı bir web arayüzü sunuyor. Hızlı Kurulum Sihirbazı, beş farklı kurulum senaryosu ile KOBİ’lerin kendileri için en iyi kablosuz ağ ortamını seçmesine imkan veriyor.

KOBİ’ler, HP işbirliği ile BT altyapılarını sadeleştirirken, performanslarını artırıyor

HP çözümleri ile çok çeşitli teknoloji ve programlara erişen KOBİ’ler, BT altyapılarını sadeleştirerek kadroların performansını artırıyor.

  • Güncellenen HP İstemci Sanallaştırma KOBİ Referans Mimarisi SMB − Citrix VDI-in-a-Box, önceki sürümden yüzde 50 daha fazla kullanıcı destekliyor. Yeni sürüm, masaüstü sanallaştırma kurulumunu kolaylaştırırken maliyetleri de düşürüyor; çalışanların, şirket sunucusundaki masaüstü sistemlere ve yazılım uygulamalarına mobil cihazlarla uzaktan güvenle erişmesini sağlıyor. Kritik kullanıcı verileri mobil cihaz yerine sunucuda saklandığı için veri kaybı, korsan kopya, veri hırsızlığı ve veri bozulması gibi risklerin önüne geçiliyor.
  • HP Girişimciler İçin E-Öğrenim İnisiyatifi (HP LIFE e-Öğrenim) programı, girişimcilere bulut bilişim tabanlı online dersler sağlayarak, BT sistemleri ile işletme konularında şirket kurmak veya işletmek için gereken bilgiye, dünyanın her yerinden ve herhangi bir mobil cihazla erişmelerine olanak tanıyor. HP LIFE e-Öğrenim, HP uzmanlarının e-koçluk desteği, web seminerleri ile diğer kaynaklara ulaşılmasını da kolaylaştırarak mobilite bazlı iş geliştirme süreçlerine odaklanıyor.

HP’nin KOBİ’lere yönelik ağ çözümleriyle ilglii daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/hpfinancialservices adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: KOBİ,Robert Anderson,
Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur