Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
GENERALİ SİGORTA,SÜRÜCÜLERİ UYARIYOR
 

GENERALİ SİGORTA,SÜRÜCÜLERİ UYARIYOR

Generali Sigorta Araştırma Merkezi’nin (GAM) biraraya getirdiği çeşitli araştırma sonuçları ilginç detayları ortaya çıkardı. Buna göre İstanbul, Moskova’dan sonra Avrupa’nın trafikte en çok zaman geçirilen kenti oldu. Generali’nin, Türkiye ve Avrupa’da çeşitli kurumlar tarafından yapılan araştırmaları biraraya getirerek oluşturduğu profile göre Moskova ortalama yüzde 65 yoğunluk ile zirveye yerleşirken, İstanbul yüzde 57 yoğunluk ile ikinci oldu. Generali, İstanbul’da yaşanan trafik artışının önemli unsurlarından birisinin son yıllarda, otomobil satışlarına olan ilginin artması olduğuna dikkat çekiyor.

10 Haziran 2014 Salı 13:55
Yazdır

GECE GÜNDÜZ TRAFİKTEYİZ

Generali Sigorta’nın sektöre ve insan hayatını kolaylaştırmaya odaklanan araştırma merkezi GAM (Generali Araştırma Merkezi), Türkiye ve Avrupa’daki araştırmaları derleyerek çeşitli oranları yeniden kamuoyuyla paylaştı. Farklı araştırmalardan edinilen bilgiye göre* Portekiz’den Rusya’ya kadar 59 ülkenin büyük şehirlerini kapsayacak trafik yoğunluk haritasına bakıldığında; Rusya’nın başkenti Moskova, yüzde 65 ile birinci sırada yer alırken, Türkiye’nin en büyük ve metropol şehri İstanbul yüzde 57 ile ikinci oldu. Polonya’nın başkenti Varşova’nın yüzde 44 ile üçüncü olduğu sıralamada, İtalya’nın Palermo kenti ile Fransa’nın Marseille şehri yüzde 40’lık trafik oranıyla dördüncülüğü paylaştı.

Moskova’da trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda bu oran sabah yüzde 114 olurken akşam yüzde 133’e ulaşıyor. Onu takip eden İstanbul’da ise yoğunluk oranları sabah yüzde 81’i, akşam ise yüzde 127’yi buluyor. Haftalık olarak ele alındığında ise İstanbul’da Pazartesi günleri sabah, Cuma günleri akşam saatlerinde yoğunluk zirve yapıyor.

TRAFİKTE ORTALAMA 64 DAKİKA VAKİT GEÇİRİYORUZ

Yoğunluğun zirve yaptığı günlerde trafikte bekleme süresinin 64 dakikaya ulaştığı görüldü. Günde ortalama 30 dakika sürdüğü düşünülen ev ve iş arasındaki trafikte yaşanan yoğunluk, yıllık olarak 118 saatlik bir gecikme yaratıyor.

Generali Sigorta, daha önce farklı kuruluşlar tarafından yapılan araştırmaları biraraya getirerek trafik yoğunluğunun son derece yüksek olduğu İstanbul’da ve Türkiye genelinde, trafikte geçirilen zamanın önemine ve olası risklere dikkat çekiyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Generali, söz konusu durumun etkenlerinden birisinin şüphesiz Türkiye’deki GSYİH’nın 2008’den bu yana artışı ve aynı zamanda 2014 ilk çeyreğinde düşüş göstermiş olsa dahi önceki yıllarda yaşanan önemli artış olduğuna dikkat çekiyor. 2003 yılında Türkiye’de 1000 kişiye 95 araç düşerken, son 10 yılda görülen büyümeyle birlikte 2013 yılının verilerine göre 1000 kişiye 164 araç düşüyor.**

Trafikte günün önemli bir zamanını geçirdiğimizi hatırlatan Generali, Zorunlu trafik sigortası sahibi olmayan kesimin yüzde 7 ve kasko sahiplerinin yüzde 63 gibi çok düşük oranda olduğu Türkiye’de, ‘sigortalı olma’ bilincini artırmaya çalışıyor.

Konuyla ilgili olarak Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric şu açıklamada bulundu:

“İstatistiklere göre** on yıl içerisinde (2003-2012) ehliyet sahibi kişilerin sayısı yüzde 53 oranında arttı. Fakat kazalar yüzde 185 oranında artarken, bu kazaların yüzde 90’ının maalesef sürücü hatalarından kaynaklandığı ortaya çıktı.*** Ayrıca, bu kazaların yaklaşık olarak yüzde 40’ı ise çarpışma ya da bir aracın diğerine çarpması sonucu meydana geldi. Sürücüler kendilerini çok iyi birer sürücü olarak görseler de, yol ve hava koşulları veya trafikte bekleme süresinin yarattığı stres ve gerginlik gibi sürücüleri etkileyen dış etmenlerin olduğunu aklımızdan çıkartmamız gerekir. Bu yüzden bir sigorta şirketi olarak görevimiz sürücüleri zor koşullarda desteklemek ve hayatlarını kolaylaştırmak. Bu yüzden Generali olarak insanlara Sigortanın Kolay Halini sunarak hayatlarını kolaylaştırıyoruz.Türkiye’de özellikle kişi başı gelirin artış göstermesiyle birlikte son 10 yılda otomobile olan ilgide artıyor ancak sigortalı oranına baktığımızda halen zorunlu olmasına rağmen Trafik Sigortası’nı yaptırmayan bir kesim bulunuyor.Amacımız varolan risklerle ilgili herkesi uyararak ülkemizdeki sigortalı sayısını arttırmak” dedi.

SİGORTACILIK BİLİNCİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Türkiye’de sigorta bilincini aşılamak ve sigortalı sayısını arttırmak için harekete geçen Generali, anlık sigorta teminatı işlemi ile müşterilerinin hayatını mümkün olduğunca kolaylaştırmayı hedefliyor. Generali her türlü işlemde kolaylık bekleyen müşterilerine, daima hızlı, etkin ve onlara özel sigorta çözümleri sunuyor. Bir ilki gerçekleştiren Generali ile 1 dakika içinde teklif alınırken 3 dakika içindeyse poliçe sahibi olunuyor. Müşteriler aynı gün içerisinde poliçelerine PDF formatında ulaşabiliyor.

Satınalma işlemi, sadece üç basit adımla gerçekleşiyor. Müşteriler kişisel ve araç bilgilerini girebiliyor, seçtikleri ürün için fiyat teklifi alabiliyor. Sunulan teklifi kabul etmesiyle birlikte müşteri tercih ettiği ödeme yöntemiyle, seçmiş olduğu ürünü anında satın alabiliyor. Elektronik poliçe müşteriye e-posta ile hemen gönderiliyor ve müşteriyi anında sigorta teminatı altına alıyor. Bu işlem Generali web sitesi üzerinden veya telefonla “Kişisel Sigorta Danışmanlığı Hizmeti” alınarak 7/24 gerçekleştirilebiliyor.

HERKESİN İHTİYACI, KİŞİSEL SİGORTA DANIŞMANI

Generali'nin sigorta teminat sürecinin önemli bir bölümünü oluşturan Kişisel Sigorta Danışmanlığı Hizmetleri tüm Generali müşterilerine veriliyor.  Bu hizmetle her müşteriye bir “Kişisel Sigorta Danışmanı” atanıyor ve bu danışman ilk poliçesinden itibaren müşteriye hizmet veriyor. Danışman ayrıca her türlü soru veya sorunda müşterisine yardımcı oluyor. Müşteriler satın aldıktan sonraki süreçte de aynı danışmandan hizmet almaya devam edebiliyor. Sigortacılık sektörü dahilinde özel eğitim gören Kişisel Sigorta Danışmanları, müşterilerden gelen tüm taleplere çözüm üretmek için daima hazır.

İşlemlerin en önemli avantajı ise müşterilerin sigortaya ilişkin hususları araştırıp boşa zaman harcamak zorunda kalmıyorlar.  Zira müşterilerin tüm sorularına yanıt bulmak ve bunları çözmek için yapmaları gereken tek şey Kişisel Sigorta Danışmanlarını aramak oluyor. Kişisel Sigorta Danışmanları gelen soru ve sorunları dinliyor, müşteriye ilişkin riski değerlendiriyor, %70'e varan indirimler sunuyor. Ayrıca poliçe sözleşmesini aynı gün içinde PDF dosyası olarak müşteriye iletebiliyor. Böylece müşteri poliçenin çıktısını alıp aracında bulundurarak sigortasını hemen başlatmış oluyor.

Anahtar Kelimeler: GENERALİ SİGORTA,
Bu haber toplam 3037 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur