Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Evren Abiyi Kaybettik
 

Evren Abiyi Kaybettik

ANKARA - - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Ören'in çok yönlü hizmetleriyle gönüllerde müstesna bir yer edindiğini, her zaman sevgi ve saygıyla hatırlanacağını bildirdi.

23 Şubat 2013 Cumartesi 11:06
Yazdır

Cumhurbaşkanı Gül, Ören'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajında, Ören'in vefatından derin üzüntü duyduğunu belirten Gül, şunları kaydetti: "Türk iş aleminin seçkin ismi Enver Ören, çeşitli sektörlerdeki faaliyetleriyle memleketimize hizmet yolunda büyük bir sevdayla çalışmış, kurduğu yayın kuruluşlarıyla basınımızın gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır. Çok yönlü hizmetleriyle gönüllerde müstesna bir yer edinen Enver Ören'i her zaman sevgi ve saygıyla hatırlayacağız.  Enver Ören'e Allah'tan rahmet, ailesine, İhlas Holding camiasına, sevenlerine, iş ve basın dünyamıza başsağlığı diliyorum."

DESTİCİ: TÜRKİYE BÜYÜK BİR DEĞERİNİ YİTİRDİ


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'in vefatı dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, '''Türkiye büyük bir değerini yitirdi. Türkiye ekonomisine on binlerce insanı istihdam ederek katkılar sunan, İhlas Gurubu ve TGRT camiasının ağabeyi Sayın Enver Ören beyefendinin vefatından büyük üzüntü duydum'' dedi.
BBP Genel Başkanı Destici, İhlas Holding Yönetim kurulu Başkanı Enver Ören'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı. Mesajında, Türkiye'nin büyük bir değerini yitirdiğini belirten Destici, ''Gençlik yıllarımızda bizlerin kitap okumasına vesile olan, gelişen Türkiye'ye müteşebbis ruhuyla, kimya, elektronik, medya ve kurduğu diğer şirketlerinde binlerce, on binlerce insanımızı istihdam eden; Türk ve İslam dünyasının meselelerine kıyasıya ilgi duyan, ilgilenen çözüm yolları için sağlığını hiçe sayarak bu uğurda say u gayretler gösteren, İhlas Grubu'nun sevgili ağabeyi, milli ve manevi meselelere öncülük eden kıymetli evladı Mücahit Ören'in babası, İhlas Vakfı'nın bani'si, ilim ve teknolojik gelişmelerde önderlik yapan, başarılı gazete yöneticisi, Türkiye'mizin ekonomisine önemli katkılar ı olan saygıdeğer gazeteci-yazar ve biyolog Dr. Enver Ören'in vefatından dolayı müteessirim.
Hayatı sayısız başarılarla dolu olan Enver ağabeye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ve tazarru ederken, kıymetli eşleri hanımefendiye, Mücahit Ören beyefendiye, İhlas Grubu ve TGRT camiasına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Türk milletinin başı sağ olsun'' ifadelerini kullandı.

SARIGÜL: O SİR ŞEFKAT YOLUDUR

İhlas Holding, İhlas Yayın Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Ba şkanı Enver Ören'in vefat ettiği haberini alan sevenleri ve dostları, Türkiye Hastanesi'ne akın etti. Hastaneye gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ''Enver Ören ismi Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli bir isimdir'' dedi.
İhlas Holding, İhlas Yayın Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ö ren'in vefat ettiği haberini alan çok sayıda seveni Türkiye Hastanesi'ne geldi. Hastaneye gelenler arsında bulunan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ''Enver Ören ismi Türkiye Cumhuriyeti i çin çok önemli bir isimdir. Hayırsever bir isimdir. Binlerce öğrencimize burs vermiştir. Ç ok değerli müesseseler kurmuştur. Bu müesseselerde çalışan binlerce evladımız vardır, binlerce yurttaşımız vardır. Benim de Enver ağabey ile çok uzun yıllardan beri dostluğum var. Son 15 yılda da Türkiye Hastanesi'nde olsun, müesseselerinde olsun çok güzel diyaloglar kurdum. Ve kendisinden de çok şey öğrendim. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun'' diye konuştu.
Enver Ören'in bıraktığı eserlerin önemine dikkat çeken Sarıgül, ''Benim i çin Enver Ören ismi şefkat yoludur, merhamet yoludur. Gerçekten insanlık yoludur. Binlerce öğrencimizin okumasında burstur. Çok değerli bir isimdir. Ben inanıyorum ki Enver Ören'in bıraktığı eserler ebediyete kadar yaşayacaktır'' şeklinde konuştu.

ÇAĞLAYAN: ÖRNEK BİR İNSANDI 

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İhlas Holding Yönetim Kurulu Baş kanı Enver Ören'in vefatı dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, ''Medya sektöründe herkesin 'Enver Abi'si olan rahmetli Enver Ören binlerce kişiye istihdam sağlayan, Türkiye'ye değer katan bir işveren, gazeteci, örnek bir insandı. Türkiye, yeri doldurulamayacak, değerli bir insanı kaybetti'' dedi.
Ekonomi Bakanı Çağlayan, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı. Mesajında, ''Ülkemizin değerlerinden, Türkiye Gazetesinin kurucusu, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı, değerli insan Enver Ören'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim'' ifadesini kullanan Bakan Çağlayan, şunları kaydetti:
''Medya sektöründe herkesin 'Enver Abi'si olan rahmetli Enver Ören binlerce kişiye istihdam sağlayan, Türkiye'ye değer katan bir işveren, gazeteci, örnek bir insandı. Türkiye, yeri doldurulamayacak, değerli bir insanı kaybetti.
Bıraktığı eserleriyle anılacak olan rahmetli Enver Ören'e Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm sevenlerine, ailesine, TGRT, Türkiye Gazetesi, İhlas Haber Ajansı çalışanlarına ve medya dünyasına baş sağlığı diliyorum. 74 yıllık yaşamı boyunca 'Enver Abi' olarak bilinen rahmetli Enver Ören'in mekanı cennet olsun.''

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış: "Hepmizin başı sağolsun...
Türkiyi'nin imajının gelişmesinde büyük katkı sağlamıştır. Dünyanın her
yerinde dostları vardı. Kendi milletini her zaman önemsedi. Hayırlı bir
evlat yetiştirdi. Mücahid Beyin de ondan aldığı bayrağı daha ileriye
taşıyacağına inanıyorum. Herkesin başı sağolsun."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ta bir başsağlığı mesajı yayınladı. Topbaş mesajında "Hayatını kaybeden İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'e Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dilerim" dedi..

Anayasa  Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu:
" Enver Abimizi biz hep abi olarak bildik.  Enver Abi Türkiye Gazetesi'ni kurarken büyük sıkıntılar çekti. Yılmadı ve çok çalışarak  o sıkıntıları aştı ve bugünkü İhlas Holding'i kurdu. Daha sonra haber ajansı İHA'yı Türkiye'de ve dünyada marka yaptı. Nur içinde yatsın. Kurduğu gazetenin de çizgisi hep insanları kucaklayıcı oldu ayırımcı olmadı. Abi diye hitap ettiğim bir büyüğümü kaybettim. Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik
: "Enver Ören'in vefatı ile büyük bir keder içirisindeyiz. Enver Ören birçok kişi tarafından Abi diye hitap edilirdi, ben de Abi diye hitap ederdim. Enver Ören bir Anadolu insanı idi. Hem önemli ve hem değerli idi. Yaptığı eserleri ile de anılacaktır. Enver Ören güzel bir insandı ve iyi bir insandı. Türkiye'nin ve İhlas camiasının başı sağolsun mekanı cennet olsun."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek:
"Enver Abi Allah gani gani rahmet eylesin Enver abi çok değerli insandı. Bu değerli insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Hepimizin başı sağolsun mekanı cennet olsun."

İçişleri Bakanı Muammer Güler:
"İhlas ailesine baş sağlığı diliyorum. Çok önemli bir insandı. Mücahid Beye ve sizlere tekrar baş sağlığı diliyorum."

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür: İhlas Holding Kurucusu merhum Enver Ören ağabeyimize Rabbimden rahmet,ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Akparti Milletvekili  Hüseyin Bürge Enver ören agbiye Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum

GAZETEMİZİ ARAYARAK BAŞSAĞLIĞI DİLEYENLER

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye Gazetesi eski Genel Yayın
Yönetmeni Kenan Akın, İstanbul Milli Eğitim İl Müdürü Muharrem Yıldız,
Akit Gazetesi yazarı Hasan Karakaya, İnternet Haber Yayın Yönetmeni Hadi
Özışık
, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Zaman
Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Star Gazetesi İcra Kurulu
Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, Sultangazi
Belediye Başkanı Cahit Altunay, Medya Derneği Genel Sekreteri Deniz
Ergürel, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Yeni şafak Genel Yayın
Yönetmeni İbrahim Karagül, Maps Medya Ajans Başkanı Nuri Sarıdanişment

Anahtar Kelimeler: Enver Ören, Mustafa Destici,İhlas Gurubu, TGRT,BBP,Mücahit Ören,Zafer Çağlayan,Egemen Bağış, Kadir Topbaş, Burhan Kuzu,Hüseyin Çelik,Melih Gökçek,Muammer Güler,Hakan Şükür,Hüseyin Bürge ,Ali Babacan,Kenan Akın, Hasan Karakaya
Bu haber toplam 2810 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur