Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
BORÇLARINIZI YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN
 

BORÇLARINIZI YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN

ATO BAŞKANI BEZCİ, TORBA YASA’NIN GETİRDİĞİ ÖDEME KOLAYLIĞINDAN YARARLANMAK İSTEYEN ODA ÜYELERİNE BORÇLARINI KASIM AYI SONUNA KADAR YAPILANDIRMALARI ÇAĞRISINDA BULUNDU.

24 Eylül 2014 Çarşamba 15:50
Yazdır

- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, gecikmiş aidat borcu bulunan Oda üyelerine, “6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’’un sağladığı ödeme kolaylığından yararlanmaları çağrısında bulundu.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Bezci, borçlu üyelerin, kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen yasanın sunduğu fırsattan yararlanmak için kasım ayının sonuna kadar Oda’ya başvuruda bulunarak borçlarını yapılandırmaları gerektiğini hatırlattı.

Bezci, yasa hükümlerine göre, borcun aslına uygulanan gecikme zamlarının silineceğini ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranına göre yeniden hesaplanacağını kaydetti.

Borcunu taksitle ödemek isteyen üyelerin, ilk taksiti yasa maddesinin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar (aralık ayı sonu) ödemeleri gerektiğini söyleyen Bezci, kalan kısmın ise üçer aylık dönemler halinde ve 8 eşit taksitte ödenebileceğini bildirdi. Bezci, borç asıllarının yasa yürürlüğe girmeden önce kısmen veya tamamen ödenmesi halinde de kalan gecikme zamlarının tamamının silineceğini söyledi.

-PEŞİN ÖDEMEDE YÜZDE 10 İNDİRİM FIRSATI-

Üyelerin ilk taksit süresi içinde borçlarını peşin ödemeleri halinde yüzde 10 oranında indirimden faydalanabileceklerine dikkati çeken Bezci, “Üyelerimiz bu önemli fırsatı kaçırmasınlar. Eğer imkânları varsa borçlarını tek seferde ödeyerek yüzde 10 indirimden yararlansınlar” diye konuştu.

Bezci, ödenmesi gereken borç tutarının belirtilen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde, ödenmemiş alacak asılları ile gecikme zammının ilgili mevzuat hükümlerine göre tahsil edileceği uyarısında bulundu.

ATO Başkanı Bezci, işi bırakma ve res’en terk nedeniyle vergi mükellefiyeti sona erdiği halde odaya kayıtları devam eden üyelerin, vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihe kadar ödenmeyen borçlarının da yapılandırma kapsamına girdiğini ifade etti. Bezci, vergi

mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra tahakkuk etmiş aidat borçlarının ise tamamının silineceğini söyledi.

Başkan Bezci, yasa hükmünden yararlanmak isteyen borçluların dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanun yollarına başvurmamaları gerektiğini, icraya verilen üyelerin icralarının durdurulacağını ve herhangi bir masraf alınmayacağını da sözlerine ekledi.

-MECLİS, HÜKÜMET VE MALİYE’YE TEŞEKKÜR-

Yasa ile getirilen ödeme kolaylığının bağlı bulundukları oda ve borsalara yüklü miktarda aidat borcu bulunan mükellefleri rahatlatacağını belirten ATO Başkanı Bezci, TBMM, Hükümet, Maliye Bakanlığı ve ilgili tüm bürokratlara teşekkür etti. Bezci, “Bu yasa, çeşitli nedenlerle borçlarını ödeyemeyen esnaf ve tüccarımıza rahat bir nefes aldırdı. Yasayı çıkaran Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, hükümetimize, Maliye Bakanlığımıza ve emeği geçen değerli bürokratlarımıza odamız ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: ato,vergi,torba yasa,
Bu haber toplam 2024 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur