Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
AVRUPA DERMATOLOJİ VE VENEROLOJİ KONGRESİ BU YIL İLK KEZ İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ
 

AVRUPA DERMATOLOJİ VE VENEROLOJİ KONGRESİ BU YIL İLK KEZ İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ

Avrupa’nın dermatoloji ve veneroloji alanındaki en önemli kongresi bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenlendi. Türkiye ve dünyadan uzmanların ve sağlık sektöründen ulusal ve uluslararası firmaların katılımıyla gerçekleşen kongrede Novartis, dermatoloji alanındaki güncel çalışmalarını aktardı.

23 Ekim 2013 Çarşamba 16:36
Yazdır

Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Akademisi (EADV) tarafından düzenlenen 22. Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Kongresi bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenlendi. 2-6 Ekim tarihleri arasında yapılan kongre, Türkiye’den ve dünyadan bilim insanlarının katılımıyla ICC İstanbul Kongre Merkezi'ndegerçekleşti.

 

4 gün boyunca yaklaşık 15 bin kişinin takip ettiği kongrede temel ve klinik dermatoloji, cilt ve cilt kanseri cerrahisi, kozmetik dermatoloji, cilt enfeksiyonları, veneroloji ve dermatolojinin diğer pek çok alanı ile ilgili üst düzeyde bilgi paylaşımında bulunuldu. Uluslararası konuşmacılar dermatoloji alanındaki güncel gelişmeleri aktardı.

 

Novartis’in dermatoloji alanındaki çalışmalarına da değinilen kongrede, günümüzde sıkça rastlanan, halk arasında sedef hastalığı olarak bilinen Psoriasis ve Kronik İdiyopatik Ürtiker/Kronik Spontan Ürtiker(ürtiker) hastalıklarına dikkat çekildi.

 

Dermatoloji alanında araştırma ve geliştirme faaliyetlerine hızla devam eden Novartis’in sedef hastalığı (Psoriasis) alanında geliştirdiğiyeni tedavinin Faz 3 çalışmaların sonuçları kongrede açıklandı. Psoriasis hastaları için geleceğe yönelik umut vaat eden bu yeni tedavi, mevcut deri lezyonlarının geriletilmesinde oldukça etkili. Aynı zamanda sedef hastalığına eşlik eden diğer hastalıkların önlenmesinde de etkili olabiliyor.

 

Novartis’in dermatoloji alanında bir diğer ana çalışma alanı olan Kronik İdiyopatik Ürtiker/Kronik Spontan Ürtiker’de ise hastalığın etkilerini azaltan ve hastanın yaşam kalitesini arttıran yeni tedavisinin de Faz 3 çalışması aşamasında olduğu açıklandı.

 

Psoriasis (Sedef Hastalığı)

 

Genel popülasyonda %1-3 sıklığında görülen ve yaygın bir hastalık olan sedef hastalığı (Psoriasis)

lokal deri lezyonu olarak ilerleyebildiği gibi eşlik eden farklı sistem hastalıkları ile de ilerleyebilir. Sedef hastalığına eşlik eden bazı hastalıklar metabolik sendrom, diyabet, inflamatuar barsak hastalıkları, kardiyak hastalıklar ve eklem iltihaplarıdır.

 

Sedef hastalığı hayat boyu ataklarla devam eden, kişinin günlük aktivitelerini sınırlayan ve sosyal hayatını ciddi olarak etkileyen bir hastalıktır. Hem lezyonların geriletilmesi, hem hastaların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve bunu yanında sedefe eşlik eden diğer hastalıkların daha az gelişmesi de tedavi hedeflerindendir. Herşeye karşın eşlik eden hastalıklarla karşılaşıldığında, bu hastalıkların da iyi yönetilmesi gerekmektedir.

 

Kronik İdiyopatik Ürtiker/Kronik Spontan Ürtiker (KİÜ/KSÜ)

 

Kronik İdiyopatik Ürtiker/Kronik Spontan Ürtiker (KİÜ/KSÜ); günlük olarak, belirgin bir sebep olmaksızın kabartı ve kaşıntıların ortaya çıkması ve en az 6 hafta sürmesi olarak tanımlanmaktadır

KİÜ/KSÜ'nün süresi genellikle 1-5 yıldır ancak daha şiddetli vakalarda, daha uzun sürebilir. Hastalık nüksettiği dönemde hastanın yaşam kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir. Özellikle kaşıntı ve kabartılar hastalarda uyku bozukluğu, enerji düşüklüğü, sosyal izolasyon, depresyon ve ağır kaygı durumu yaratmaktadır.

 

Tüm yaş gruplarında görülebilen KİÜ/KSÜ, en çok 20-40 yaşları arasında gözlenmektedir. Kadınlarda, erkeklere kıyasla yaklaşık iki kat daha sık görülen KİÜ/KSÜ için genellikle bir sebep saptanamamaktadır.

 

Anahtar Kelimeler: sağlık,cilt hastalıkları,dermatoloji,verenoloji,
Bu haber toplam 2919 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur