Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
6 yılda 6 kat büyüdü!..
 

6 yılda 6 kat büyüdü!..

Zambak Yayın Grubu 6 yılda 6 kat büyüdü 2013 hedefi Bayi sayısını % 40 artırarak Bin bayiye ulaşmak Türkiye’nin 150’ye yakın Ülkede yayıncılık yapan Zambak Yayın grubu 81 ilde 591 bayi ağı başta olmak üzere D&R ve NT başta olmak üzere yurt genelinde 2 bin ‘den fazla noktada eğitim ve kültür alanında yayıncılık yapıyor. Zambak Yayın Grubu 6 yılda 6 kat büyüdü 2013 hedefi Bayi sayısını % 40 artırarak Bin bayiye ulaşmak. 1998 yılında, 'hayata hazırlar' sloganıyla ilk olarak ilköğretim ünite dergileriyle yayın hayatına başlayan Zambak Yayıncılık, ürün yelpazesi ve lider markalarıyla kısa süre içinde sektöründe öncü bir kurum olarak yerini aldı.

11 Şubat 2013 Pazartesi 18:53
Yazdır

Zambak Yayın Grubu Genel Müdürü Bayram Murat; Antalya 2. Kitap Fuarı öncesi Antalya Gazeteciler Cemiyeti ‘nde kitap ve e-kitapla ilgili 2012 yılı değerlendirmesi ve 2013 yılı beklentileri paylaşıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Antalya Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli kapılarından biri dedi.

Hedefimiz matematiksel değil geometrik olarak büyümek

 

Bayram Murat; Türkiye’nin kalkınması için gelişmiş ve gelişmekte olan illerimizin payı çok büyük. TÜİK verilene göre Türkiye’nin %3’ ü Antalya’da yaşamaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Türkiye’ye gelen her üç turistten 1’i Antalya’ya gelmektedir. Misafirperverliği uluslararası önem arz eden Antalya, 2. Kitap fuarı ile İstanbul başta olmak üzere uluslararası entelektüel kalemlerin dikkatini çekebilir. Bu çalışmalarla kültür turizmden aldığı payı artırma kapasitesine sahip. Biz sorumlu marka bilinci ile yapacağımız tüm çalışmalarda ülkemize kazandırdıklarımızı çok önemseriz. Bu amaçla Ulusal ve Uluslararası paydaşlarımızın dikkatini Antalya’ya çekmek amaçlı bugün Antalya’dayız dedi.

 

Zambak Yayıncılık ve Eğitim Gereçleri bünyesinde bulundurduğu 7 marka ile eğitim ve öğretim sektöründe hizmet vermektedir. Son 6 yılda gerçekleştirdiğimiz ciro ve bayi sayımızı da 6 kat büyüttük. Türkiye’de eğitim öğretim alanında yatırımlar artması ve  okur yazar oranındaki artışlar sektörü olumlu yönde etkiledi. 2013 Yılında da cirosal büyüme hedefimizin yanında 591 olan bayi ağımızı % 40 genişleterek bin bayiye ulaşmayı hedefliyoruz, asıl hedefimiz matematiksel değil geometrik olarak büyümek dedi.

Holospot ve karekod uygulamaları ile bayilik sınırlarını takip etmekteyiz.

Murat, Bayilerimizle entegre iletişim modeli ile B2C yatırımlarıyla sürekli iletişim halindeyiz.  Bayilerimizle Güven üzerine kurulmuş kuvvetli bir ilişki içerindeyiz. Holospot ve karekod uygulamaları ile bayilik sınırlarını takip etmekteyiz. Bayilerimize güçlü bir pazarlama ekibi ile sahada destek veriyoruz. Ekiplerimiz Bayilerimizin eğitimi, hedeflerini, konumu, sürekli takip ediliyor. Mayıs ayında bayi toplantımızı Antalya’da gerçekleştireceğiz. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Türkiye’ye gelen 3 turistten 1 Antalya’ya mutlaka gelmektedir. Bizlerde Türkiye’nin Uluslararası markalaşma yolunda hızla ilerleyen Antalya’mıza 2. Kitap fuarı ve turizm sezonu öncesi destek vermek için basın toplantımızı buraya aldık. Dedi

Sektörde 3 bandrolden biri Zambak Yayın Grubuna ait

Zambak Yayın Grubu Genel Müdürü Bayram; Eğitim ülkemizin için temel konulardan birisidir. Bu alanda gerçekleşecek faaliyetlerinde sorumlulukla yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda yayıncılık politikamız gereği eğitim- öğretim sektörünün lider markası olarak alanında deneyimli ve uzman yazar kadrosunu grubumuzda bulunduruyoruz. Yazar istihdamımız bize birçok avantajı beraberinde getiriyor. Özellikle müfredat değişikliklerinde hızla uyum sağlayabilen bir alt yapımızın olması hızlı ve güvenilir kaynakları sunmada bizim için çok önemli dedi.

Bayram Murat,  Kültür ve Turizm Bakanlı verilerine göre 2012 Yılında 293 milyon 257 bin 824 adet bandrol satışı gerçekleşti. Zambak Yayın Grubu olarak Türkiye’de satılan toplam bandrolün  %6’sını Eğitim yayınlarının %17’sini ve Okul Yayınların ise %32’sini oluşturmaktayız diye konuştu.

 

Genel Toplam Bandrol Sayısı

293.257.824

6%

Eğitim Yayınları

110.296.325

17%

Okul Yayınları

59.134.543

32%

Zambak Yayın Grubu

19.015.234

 

 

E-kitap sayımız Türkiye’de %150 Zambak’ta  %227 arttı

Yıl

Türkiye

E- Kitap Sayı

Zambak E- Kitap Sayısı

Oran

2011

1600

110

%7

2012

2400

250

%10

2012 Büyüme Oranı

%150

%227

Bayram Murat; 4 yıl önce başladığımız elektronik yayıncılığımız, Fatih projesi bize bu alanda ayrıca güç verecektir. Zambak elektronik yayıncılığın en iyisi kabul edilmektedir. Bu alanda da yatırımlarımızı artırmaktayız. 2011 yılında bin 110 olan Zambak Yayın Grubu E- Kitap Sayısı, 2012 yılında %227 artarak 250 ‘ye yükseldi diye konuştu.

 

Öğrenci merkezli yayınlarımızı 3 Temel Grubu Ayırdık; HYG, KAMES VE ÖTES,

İlk Marka olan Zambak, 1998 yılında başladığı yolculuğa gelişen teknoloji ile Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, Kültür Kitapları yayıncılığı ve sınav hizmetleri olmak üzere farklı alanlarda faaliyet göstermektedir.

Zambak Geliştirdiği Hücreleme Yöntemi İle eğitim öğretime yeni bir model kazandırmıştır.

Milli Eğitim programındaki değişme ve gelişmeler, eğitim sistemimize yeni kavramlar katmıştır. Bu kavramların en önemlisi “Kazanım”dır. Kazanım Merkezli Eğitim Sistemi(KAMES)’ne göre hazırlanan Coşku Yayınları ele aldığı her konuyu ve soruları kazanımları esas alarak düzenledi. Her ünite, bölüm, tema kazanımlara göre uygun parçalara ayrıldı ve kazanımlar tek tek değerlendirilerek konulara aktarıldı. Bu şekilde, öğrencilerin planlı bir şekilde, bütün kazanımları edinmesi amaçlandı.

Eğitim dünyasına merhaba diyen Değer Yayınları "Öğrenci Takipli Eğitim Seti" adı altında, okul öncesinden başlayıp 8. sınıfa kadar süren yeni bir ürün setini öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetine sundu. Okul yayıncılığına yeni bir bakış açısı getiren Değer Yayınları öğrenci merkezli eğitim tarzıyla öğrencilerimizin başarılarını artırırken, öğretmenlerimizin öğrencilerini yakından izlemesine olanak tanıyan bir yayın anlayışı geliştirdi.

Selt, İngilizce öğrenen ve öğretenler için hem en iyi kalitede yayın üretmeyi ve dağıtmayı hem de nitelikli eğitim hizmetleri sunmayı ilke edinen bir yayınevidir. Bu yönde faaliyet gösterirken asil gayemiz ise evrensel etik değerleri gözeterek tüm ulusların ortak sorunlarına çözümler üretmek ve daha insani ve yaşanılır bir dünya kurma yolunda farklı kültürden insanlarla bir araya gelerek uluslararası bir caba ortaya koymaktır.

2000 yılında, İstanbul'da kurulan Dilset Yayınları'nın amacı, yabancılara Türkçe öğreten kitaplar ve yardımcı kaynaklar hazırlamaktır. Dilset Yayınları'nın çalışma alanı yurt dışındaki ilköğretim, orta öğretim ve üniversite düzeyindeki eğitim kurumlarıdır. Dilset Yayınları yabancı öğrencilere yönelik Türkçe öğreten dokümanlar hazırlamaktadır. Bu dokümanlar arasında ders kitapları, çalışma kitapları, dil bilgisi kitapları, öğretmen kitapları, dinleme CD'leri, etkileşimli CD'ler, okuma kitapları bulunmaktadır.

Dünyada kitap pazarı dalgalı Türkiye büyüyor.

Bayram Murat; Özellikle ABD’de Kitapevi zinciri Bordes E-kitap trendine dayanamayarak 2011 yılında iflas ettiğini açıklamıştı. Türkiye de yayıncılarımız ve Kitap evleride temkinli olarak büyümeli riski iyi yönetmeliler ve sektörü etkileyen unsurları iyi yorumlamalılar diye konuştu.

Murat, Kitap Sektörü Etkileyen Unsurları şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Ülkenin eğitim talebi olan genç nüfusunun büyümesi

2. Eğitim alanında devletin yatırımları

3. Gelir seviyesinin artışına paralel olarak büyümesi

4. Basılan yeni kitap sayısındaki artışlar

Kitap Pazarı (Milyar $)

Dünya

ABD

Avrupa

Türkiye

2009

108,5 $

27,1 $

51,1 $

0,7 $

2010

108,7 $

27,9 $

52,2 $

0,8 $

2011

109,5 $

27,2 $

50,6 $

1,0 $

2012 (T)

111,6 $

26,5 $

51,7 $

1,1 $

Antalya 2. Kitap fuarıyla ilgili Antalyaları bazı tavsiyelerim var diyen Bayram Murat; Kitap Fuarları Neden Düzenlenir, Kitap Fuarlarından Nasıl Yararlanabiliriz ve Kitap Almanın Püf Noktaları konularına değinen Murat tavsiyelerini şu şekilde sıraladı.

Kitap Fuarları Neden Düzenlenir

•      Kitapları sevme ve sevdirme ihtimaline zemin hazırlaması

•      Yayınevlerini çok büyük kısmını aynı mekanda görebilme

•      Önceden çıkan kitapların yanı sıra yeni kitapları inceleme

•      %40’a varan indirimlerle kitap alabilme

•      Yazarlara kitap imzalattırma ve konferanslarına katılma

Kitap Fuarlarından Nasıl Yararlanabiliriz?

•      En az bir gününüzü ayırınız

•      Daha önceden fuar etkinlik programını temin ediniz

•      Almayı planladığınız kitapların listesini hazırlayınız

•      Fuar girişinde fuar haritasını alınız

•      Kredi kartı ile alışveriş yapıldığını unutmayınız

•      Rahat ayakkabı ve giysi tercih ediniz

•      Fuar giriş davetini unutmayınız

•      Yayınevlerinin bültenlerini, kataloglarını alınız ve bu fuarda ,bir de evinizde inceleyiniz.

•      Fuar sonrasında tespitlerinizi, düşüncelerinizi ,yaşadıklarınızı günlüğünüze yazmayı unutmayınız.

Kitap Almanın Püf Noktaları

•      Uygun fiyata kitap almak için fuarları takip etmeyi

•      Kitabın Kaynakçasını incelenmeyi

•      Önsöz, kitabın yazılış amacını açıklar okumadan almamayı

•      İçindekiler bölümünü incelemeyi

•      Yazar

•      Yayınevi

•      Tür

•      Hedef Kitle

Kurumsal Sosyal Sorumluk Projelerine dikkate çeken Bayram Murat; Kazanım ve Değerler Eğitimi Odaklı Tiyatro Gösterimleri, Doğayı Koruma Yönelik Geri Dönüşüm Projeleri, Hami Projesi ile Bin SBS Eğitim desteği, Öğrenci Yardımları 500 bin TL değerinde ayni yardım gerçekleştirdik. 2013 yılında da artırarak devam edeceğiz şekilde konuştu.

 

 

 

İsmail YAĞDIRAN

Kurumsal İletişim Sorumlusu

Zambak Yayıncılık ve Eğitim Gereçleri Tic. A.Ş.

 

Tek-Er İş Merkezi - Mahmutbey Mah. Soğuksu Cad.

No:31  Kat: 5  34217  Bağcılar / İstanbul

Tel    : 0212 604 21 00  Dahili: 2765

GSM : 0530 497 99 90   Faks  : 0212 445 84 51

 

www.zambak.comismail.yagdiran@zambak.com

 

Anahtar Kelimeler: Zambak Yayın Grubu,Bayram Murat,Dilset Yayınları,HYG, KAMES, ÖTES, Holospot , karekod ,Kültür ve Turizm Bakanlığı ,Antalya Gazeteciler Cemiyeti ,
Bu haber toplam 2836 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur